1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Can Fısh Kendi Balığını Kendin Yarat

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

[video=youtube;_XvJq1e_kfM]http://www.youtube.com/watch?v=_XvJq1e_kfM&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=_XvJq1e_kfM&feature=player_embedded[/video]

CAN FISH gerçekten şaşırtıcı inanılmaz bir üründür.Sadece su ve toprakla canlı balık elde edilir. Can Fısh eğitsel , eğlenceli , yaratıcı bir balık üretme ve geliştirme kitidir. Evinizde, ofısınızde kısacası her yerde sizin en yakın dostunuz olacaktır.

CAN FISH dünyanın çeşitli yerlerinden oluşan ve yüksek dereceli nadir süs balığı türüdür. 1 adet süs balığının ortalama fiyatı 12 TL olduğunu varsayacak olursak Can Fish içeriğinde 12 adet balığa kadar üreme sağlamasıyla çok ekonomik de bir ürün olduğunu göstermektedir.

CAN FISH paket içeriğinde 12 adet balık yumurtası bulunur. Balıkların yumurtalarından ayrılıp doğması size inanılmaz bir haz verecektir. Balıklarınız doğduktan sonra size vereceğimiz karides tozu ile besleyip balıklarınızın gelişimini sağlamak için ilk 6 hafta bu kitle balıklarınızı beslemeniz gerekmektedir. 6 haftanın sonunda dilediğiniz yem ile balıklarınızı besleyebilirsiniz. Balıklarınız gelişimini tamamladığında en küçük balığınız 1-2 inç ( 2,5-5 cm arası ) en büyük balığınız ise 6 inç (15 cm ) e kadar büyüme gösterir. Balıkların büyüklüğü tamamen yaşadıkları tropikal iklime göre değişiklik gösterir.

CAN FISH balıkların doğal ortamlarında nasıl doğduklarını ve yaşamaya başladıklarını gözlemleyebilmek amacıyla geliştirilmiş, yeni nesil canlı balık besleme setidir.

O kadar basit anlatıyorlar ki, insanın hop dur diyesi geliyor. Haberin reklam koktuğu gayet açık, fakat bilgilenmek ve bilgilendirmek adına birşeyler söylemekte bizim hakkımız sanırım. Acaba diyorum hayatında akvaryum balığı beslememiş olanların yüzde kaçı başarılı olabilir. Ben oranı çok düşük görüyorum. Malumunuz balığımız killifsh ve yumurtadan çıktığını varsayıyoruz. Ya sonrası! Yukarıdaki video evlere şenlik, karides üretip yavrulara veriyoruz. Yahu bu iş bu kadar basitti de yıllardır, artemia nasıl çıkartılır, incelikleri nelerdir niye uğraşıp duruyoruz. Video sonunda talimatlara uyulmadığı takdirde başarısız olunabileceği belirtiliyor, fakat bu iş bu kadar basit mi? Deneyecek herkese duyrulur, killifish üretimi ve bakımı konusunda önce bilgi sahibi olmaları gerekir ki, sonra mucizeyi yaratsınlar...

Saygılar...

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  2. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: Can Fısh Kendi Balığını Kendin Yarat

Balıkların türleri nedir acaba...

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

O yumurtalar toprağın içinde 1 sene falan kalsa nasıl olcak ve balıkların cinsiyeti ne acaba lepistes e benziyolar ama olamazlar yumurtadan çıkıyolar anlamadım hiçbirşey :an:

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Hahahahahahha çok iyiydi bu. Can balık ve arkadaşlarının maceraları :sar:

Heliak bunu beğendi.
  5. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Gerçekten garip birşey. Ama kavanoz yerine başka birşey koysalarmış en azından daha iyi olurmuş. Maliyeti düşürmek için baya uğraşmışlar sanırım.

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Sahibindende satışı var aslında denemek lazım alıp 5 litrelik ufak akvaryumda nasıl oluyor görmek gerek ondan sonra konuşmak gerek aslında :)

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Hayır buna para verip de can çıkarmıydı çıkmazmıydı, arkadaşları ona katılırmıydı diye düşünmektense gidip bir beta alır insan yada japon ve bakar keyfine. Nasıl bir fantazidir, içindeki balıkmıdır. Nedir bu ???

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Abi denemek gerek on yargılı olmamak gerek çünkü artık insanlar betadan veya ortada çok olan balıklardan sıkıldı şimdi benım merak konum bu 12 canlıyı aynı anda cıkartabiliyormuyuz

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Çok tuhaf gerçektende.Yumurtalar acaba nekadar süre dayanabiliyor o toprakta? Kadın toprağı kavanoza döktü birde harıl harıl karıştırdı.Bu karıştırma sırasında yumurtalar nasıl zarar görmüyor hayret? Üstelik kavanozda ısıtıcı yok,hava motoru yok vs.Karides çıkartması ise ap ayrı bir şey.Balıklarda killifish sanırım.

10. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Olcay abi harbiden çok tuhaf ben bir halt anlamadım desem bu işten yeridir KENDİN PİŞİR KENDİN YE CAN FİŞH LOKANTALARI enteresan birşey bu...

11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ben çıkanların balık olduğundan bile emin değilim. Kurbağa gibi büyüme safhalarında mutasyon geçirip kuyruğu filan düşüp semender tarzı bir canlı daçıkabilir ortaya. Gerçi yumurtalarını toprağa bırakan bir balık türü biliyorum. Yaşadığı bölgede göler kurumadan kendini kile gömüyor bu balık cinsi. Göl kürüyor, köylüler de kili kesip ev yapıyor. Ne zaman ki yağmurlar başlıyor köylülerin duvarların içinden balıklar çıkıp göle ulaşıyor. Bu tip bir balık olabilir bunlar da. Özgür arkadaşımızın da dediği gibi denemek lazım, yoksa havada kalır Can balık :)

12. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Artemia gibi olabilir sonuçta artemiada düşündüğün zaman bir balık diyebilirsin yanı suda yüzen canlı diye basitte indirgediğimizde bu da o tarz birşey olabilir yazılan her görüşün kendıne göre bir düşüncesi var ancak ben ilerleyen günlerde alıp cıkarmayı düşünüyorum hergünde fotoğraflayalım diyorum bakalım bir müsait zaman .

Ayırca video o karides dediği bence benım kanaatım ARTEMİA

13. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Bunlar killifish. Doğada da killifishler yumurtalarını suların çekildikleri yerlere bırakırlar, sular çekilir ve yumurta toprakta kalır bir sonraki yağmurda çatlar.

14. syucel

syucel

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Serdar Yücel

Çocuklar için süper karne hediyesi .Tam zamanında hem hayvan sevgisi aşılanır hemde ilerisi için hobiciler yetişir .

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Yorumumu yapmıştım düşüncemi belirtmiştim, ama genede nasıl birşey bu denemek'den zarar gelceğini düşünmüyorum bir kaç gün içinde sipariş verip alıcam beraber artık sonuçları görürüz:)

16. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Murat alınca yeni bir konu aç ve bizede anlat fotoğraflı olarak çok merak ettim.

17. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Killifish yumurtaları çok dayanıklıdır, çok çok güzel renkleri ve varyeteleri olan bir türdür, Türkiye de ise yıllar önce bir arkadaş Burdur yöresinde Anadoluya has bir balığı Burduricus diye dünya literatürüne soktu yanlış hatırlamıyorsam.Arama motorlarında aratırsanız harika balıklar olduklarını görürsünüz.

Dünya çapında sadece bu balıklara özel forumlar ve dernekler mevcuttur.Nadir olan türleri akvaristler birbirlerine posta yoluyla gönderirler.Avustralyadan, Amerika ve Avrupaya posta zarfı içinde killifish yumurtaları gönderiliyor.

Mesajı yazan arkadaşında belirttiği gibi bu balıkların sanki oyuncakmış gibi piyasaya sürülmesi tam anlamı ile ticari bir ahlaksızlık, dolandırıcılık.Ve bildiğim kadarı ile killifish yumurtalarının askıda durması gerekir, öyle kavanozun içine at karıştır, balık çıksın yok öyle bir şey, sonra karides diye artemia yumurtalarını, tuzlu suya at karıştır, al sana yem...

Eminim bu saçma fikrinde anavatanı Çin'dir..Yazıklar olsun.

18. Haluk ALıç

Haluk ALıç

İsim:
    Haluk ALIÇ

Merhaba Arkadaşlar,
    Öncelikle şunu belirtmek isterim ki hem bu siteyi hemde bu paylaşım sayfasını ilk defa görüyorum. Okunanlara baktım ve bir iki satır birşeyler yazmak istedim. İsmim Haluk CAN FISH i yurtdışında ithal edip piyasaya sunan kişiyim. Az önce de söylediğim gibi bu siteye ilk kez giriyorum dolayısıyla burada reklam gibi görünen tanıtım videosunu ve yorumları ben yapmadım. Ama bazı yorumlara üzülerek söylemeliyim ki buradaki bazı arkadaşlar bu işi pekte bilmiyorlar gibi görünüyor. Ürünü kimse beğenmek zorunda veya iyi şeyler söylemek zorunda değil elbetteki ama bence bilinçsizce eleştirmek son derece medeniyetsizce bir harekettir. Özellikle video hakkında yazılan (sanki yalanmış gibi) yorumlara "hodri meydan denemsi bedava" diyorum. Benim web sitem adresim ve iletişim bilgilerim internette mevcut. Denemek isteyenler bana ulaşabilir ziyaret edebilir hem çay içeriz hemde nasıl oluyormuş birlikte uygular izler bilmeyenlere öğretebiliriz. Hepinize sonsuz saygılarımı sunuyorum..

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Haluk bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Bu yolla balık üretmek tabi pek alışagelmiş bir durum olmadığından,yahut tam anlamıyla herkesçe bilinmediğinden doğal olarak olumlu yada olumsuz mutlaka herkes yorum yapacak,görüşlerini düşüncelerini belirtecek,deneyimi olan arkadaşlar ise deneyimlerini aktaracaktır.Bu gayet normal bir durum.Zaten forumlarda bu yüzden var.Burada veya diğer tüm forumlarda herkes görüşlerini yazacaktır.

Arkadaşların bilinçsizce eleştirdiğini belirtmişsiniz.Doğrudur,haklı olabilirsiniz.Belkide bizler bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığımızdan bu durumun bir aldatmaca olduğunu düşünebiliriz.(Ki öyle düşünmüyoruz.Sadece bu kadar kolay olmadığını düşünüyoruz) Ama burda can fish i yurt dışından getirtip piyasaya sunan kişi olarak en büyük görev size düşüyor.İnsanları aydınlatmak,bu konu hakkında bilgi vermek,tanıtmak ve dolayısıyla insanları bilgilendirmek size düşüyor. Bizim forumumuz herkese açık.Burda istediğiniz tanıtımı yapabilir,hatta ilan bile verebilirsiniz. Ayrı bir başlık altında can fish i tanıtır,gerekli bilgileri aktarırsanız memnun oluruz.

Saygılar.

GKARE, Heliak, grafikdelisi ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Haluk Bey aramıza hoş geldiniz. Farklı girişimlere ve yeni uygulamalara açık olduğumuzu, formumuzu gezme fırsatı bulmuşsanız zaten anlamışsınızdır, söyleme gereği duymuyorum.
    Kendi adıma konuşmak gerekirse, yeniliklere açık olmakla birlikte; bu hobiye yeni başlayan çoğu insanın da bilinçsizlik ve bilgisizliklerinden dolayı dolandırıldıklarını ve sırf tüccar üç kuruş kazanacak diye bu hobiyi başlamadan bıraktıklarını düşünecek olursak, hobi ile ilgili yeni bir şey gördüğümde, tarafsızca eleştiririm. Bu bağlamda eleştirebilmemiz için Murat arkadaşımız bu videoyu sağolsun zahmet etmiş ve yüklemiş. Ve biz de eleştirmişiz. Bizim görevimiz sunulanı eleştirmek, ürününüzü derinlemesine araştırıp güzelliklerini sunmak ve gerçekliliğine insanları inandırmak ise bizden çok size düşer gibi geliyor bana.
    Eğer ben kendi sayfamda gerektiği kadar açıklama yaptım, başka bir şey anlatmama gerek yok derseniz, amenna, saygı duyarız. Yok eğer amacınız bizleri bilgilendirip, hobinin iyiliği için bir girişimde bulundum, aklınızı kurcalayan sorulara cevap olmak beni mutlu eder derseniz, benim birkaç sorum var.
    Yem olarak verilenler artemia mı?
    Bu balıklar büyüyünce kaç cm boyunda olur ?
    Kışın soba ihtiyaçları var mı ?
    Havalandırmaya ihtiyaçları var mı ?
    Neden esas balığın ismi ( Can ) Türkçe de diğerleri yabancı dillerde ?

Heliak, zgrkaralar, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş