1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Can Fish Günlüğüm 2011

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde zgrkaralar tarafından 14 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Can Fish Günlüğüm 2011

Bu karidesin tam türünü merak ediyorum. Acaba artemiamı ? Yumurtaları aynı benziyor. Bu setin indirimi devam ediyormu ? Bende yiğenime almayı düşünüyorumda.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Tipik artemia diye düşünüyorum ancak çıkanlar böyle olacakmış . Bu arada bir tane daha can fish açtım tamamen talimatlara uyarak yaptım 12 tane ye kadar çıkabilir diyor bakalım onda kaç cıkacak öncekinde 1 tane çıktı şimdiye kadar saat:13:00 da açtım onuda.

Ayrıca Olcay abi acılmaya başladılar 1 tane cekip bıraktım balığın yanına :)

Setin indirimi devam etmiyor 30 liradan satıyorlar istanbuk akvaryum satacak sanırım istanbula

3. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Güncell resimler operasyon ve nano havuzların durumları. 15:00

Yukarda yazdığım gibi bu açtığım pakette 6 adet bekliyorum balık bakalım ne olacak göreceğiz.

Karidesleri çıkarmak için artemiada yaptığımız gibi oksijen desteğide vermeye başladım 3. kapta bakalım ne olacak baya materyal cıkacak buradan bize :)

Karidesler için 1 gün doldu ve acılma oranı %1 sadece 1 tane karidesi cekip ekleyebildim inşallah bizim saf balığımız yakalayıp onu yiyecek 3 kere onunden geçti yemedı :)

YIKIKTEMO, Heliak ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  4. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ya bence de Olcay ağbinin dediği gibi bir sorun olmalı niye sadece 1 tane çıktı ki.Olumsuz düşünmeye sürüklemek istemem ama o yumurta 3 saatte çıktıysa bu zamana kadar ondan başka çıkan olmadıysa bu saatten sonra çıkmaycak gibi düşünce geliyor aklıma.

5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Olabilir tabiki buda ihtimal yıne çıkmadı ötekileri 1 gün geçti üstünde :(
    ----

Valla saat 1 de açtığım kutuda daha tık yok :(. çıkmadı yanı onda daha veya ben göremedım daha 2. tank böyle. 1. tank ta işe durum aynı yine bir tane var ancak karidesler çıkmadığı için aç kaldı zavallım :( onada yeni formullun çıkmasını bekliyorum veya spruna ezip vereceğim deneyeceğim yiyecekmi diye bir tutam. :(

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İnşallah bu seferkinden enaz 6 yavru çıkar. Çıkmazsa paranı geri iste? :)

7. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

:) Olabilir abi çıkmasa isteyeceğim :) Zaten şuana kadar o pakette yavru çıkmadı sanırım yumutaları unutmuşlar, paketlerken veya yumurtalar catlamadı.

8. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

10 saat oldu 2 tanka başlayalı ancak hala daha yavru çıkmamıştı iş yerini kapatırken :(. Neyse bakalım bekleyelim bir kaç gün daha.

1. Tankta bir değişme yok :( şapşal yaşıyor sanırım o 1 tane karidesi buldu ve yedi :)

9. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Diğerleri çıkana kadar senin o tek yavru yumurtluycak Özgür :D

10. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Valla öyle olacağa benziyor alper :). İngiltereden Tayvan dan yeni yumurtalar şipariş verdim bugün bakalım ne olacak yolu bulup gelebileceklermi :)

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bugünde çıkan olmazsa dök gitsin Özgür.Anlaşılan anlattıkları kadar basit değil bu işler.:der:

12. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Özgür büyük bir riske girdin gerçekten. Denemelerin diğer insanlara rehber olacak. Fakat bu setin satışını yapacak birisi vardı forumda. Yazıyordu. Asıl ben ondan yorum bekliyorum.

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Evet Özgür, Olcay abi ve Hasan'ın dediği gibi kolay olmayacak, yada her paket orantısız olarak rastgele hazırlanıyor demektir. Lotoya benzer bir duruma döndü senin deneme çalışmaları, sonu hem senin için hem bizim için mutlu biter inşallah. Senin de emeklerin zayi olmamış olur.

14. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

3. Gün
    Artemiaları çıkarmayı başardım biraz fazla tuzla bu iş çözüldü :) balığım artık tok merak etmeyın :)

2. tankta bir gelişme yok balıklar çıkmadı :( 1.gün geçti üstünde beklemelimiyim bilmiyorum :(

15. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Valla çıkmadı abi hem son tankı tamamen kullanma klavuzuna göre yaptım.

Valla risk büyük ancak yeni tank risksiz şuanda çıkmadı birşey çünkü :(

Valla çok kolay değil sanırım dengesiz bir durum var dediğiniz gibi bakalım. 2. tank daha boş çıkan varmı yokmu göremıyorum daha balık yanı :(

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Şimdiye kadar çıkmış olmalıydı Özgür.Boş paketmi yolladılar acaba? :smiley33: Yada yumurtalar ezilmiş,bozulmuş olabilirmi ? :smiley33:

17. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Olabilir abi bunlarda ihtimaller arasında ancak insanlar mektup zarflarında ülkeden ülkeye gönderiyormuş yumurtaları birşey olmadan cıkartanı var.

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Mektup zarfında gönderiyorlar da kağıt gibi zarfın içine de koymuyorlardır herhalde :) Mutlaka koruyucu bir şeylerin içinde yolluyorlardır.
    Bir arkadaş vardı, bu ürünü satan, bence ondan gelecek cevaplar daha yerinde olur yukarıdaki sorulara...

19. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Keşke çıksalardı bizi utandırsalardı:D Birol abi bu ürünün satıcısı kullanıcı ismi mertakvaryum konuya cevap yazıcakdır.

20. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Valla abi onu da göreceğiz ingiltereden gelecek bir gelince eklerim konuya nasıl oldu diye:). Ufak bir kağıda sarsa bile gelir diye düşünüyorum yumurtaları:)

Keşke yanı :) 2. tank 24 saatı geçti daha 1 tane bile yok 1. tanktaki yavrudada mide gördüm yanı bügün yedikten sonra karidesleri :)

ozgun_cyprus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş