1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı alg kayası

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde meerdogan tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. meerdogan

  meerdogan

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  Mehmet
  Acaba canlı alg kayasının farkı nedir? Normal kaya ile aralarında ne gibi farklılık gosterir? Siz olsanız hangi kaya türünü tercih ederdiniz normal kaya mı yoksa alg kayası mı?
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Canlı alg kayası

  Selam Mehmet Bey,

  Canli alg kayasi nedir, tam olarak ne demek istediniz tam anlayamadim? Normal kaya demekle seramik kayalari, canli alg kayasi derken deniz akvaryumlari icin denizden cikarilan canli kayayi mi kastediyorsunuz?

  Size bilumum uzeri sakal yosunu vs gibi istenmeyen alg turleri kapli kaya da satabilirler veya uzerinde ithal kaya olup faydali alg turleri olan kaya da satabilirler. Bir yerden kaya mi aliyorsunuz durum nedir?

  Cep mesaj...
   
 3. meerdogan

  meerdogan

  Mesajlar:
  9
  İsim:
  Mehmet
  Cevap: Canlı alg kayası

  Canlı kaya alıcam da 2 tür var. Birincisi kilosu 7 liraya normal kürlenmıiş canlı kaya, diğeri ise 12 Liraya canlı alg kayası kırmızı renkte. Hangisini tercih etmeliyim?
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Canlı alg kayası

  Coraline alg kaplı kayaları daha pahalı fiyat demişler size sanırım. İkisi de aynı fark yok, biri ışıklı akvaryum ortamında durduğu için coraline alg kaplamış, diğeri ise kürlenme ortamında kalmış renksiz kayalar. Kilosu 7 lira olan da akvaryumda diğeri gibi olur bir süre sonra. Fakat canlı kaya kalitesini bilemem ama her şekilde coraline alg kaplamış kaya daha oturmuş ve temiz olur elbette. Nerden alınacağına bağlı.

  Mesajınız düzenlenmiştir...
   

Sayfayı Paylaş