1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı bitki olsa keşke ama

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde eroltarlan tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. eroltarlan

eroltarlan

İsim:
    Erol Tarlan
    86 litrelik bir akvaryumum var. Haqos expro500 dış filtre kullanıyorum. 200 watt ısıtıcım var. Uzun süredir bitkili bir canlı doğuran tankı kurmak istiyordum ama maalesef olmadı. Gerek bakımı olsun gerek ekonomik durumdan dolayı bitki bakımını yapamayacağımı düşündüm. Biliyorum canlısı gibi olmaz ama canlı bitkiye en fazla benzeyen bir kaç yapay bitkiyle bir dekor oluşturdum. Elime denk gelirse 3 4 bitki daha ekleyeceğim. Ön tarafa kısa bir kaç bitki daha ekleyeceğim. Tabana siyah kum eklemeyi düşünüyorum. 7 tane dişi 4 tane erkek lepistes ile 8 tanede aynı tank içinde yavru var. Düşüncelerinizi almak istedim sizce nasıl olmuş? Gönül isterdi canlı bitki olsun. DSC_0210.JPG

Ekli Dosyalar:

sinsitilki ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil olmasını tasvip etmiyoruz ama canlıların sağlığında bir sıkıntı yaratmıyorsa olamayacak diye bir prosedür yok. Elinize sağlık.

3. eroltarlan

eroltarlan

İsim:
    Erol Tarlan
    çok istedim aslında canlı bitki olsun kolay bitkileri besleyebilirim diye düşündüm ama öğrenciyim 3 hafta 4 hafta eve gelmediğim oluyor şehir dışında okuduğum için. Tek çocuk olduğum için akvaryumla başka uğraşabilecek birisi yok. Dengesi bozulup bozmam gerekir korkusuyla kalkışamadım canlı bitkiye

veysel, sinsitilki ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. Tunay

Tunay

İsim:
    Tunay
    Akvaryumcularda bulabilirsin canlı bitki uygun fiyata bende ordan aldım resime bakarsan çok işime yarıyor en çokta balıkların

Ekli Dosyalar:

5. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    Birsey olmaz kullan. Efsane bir şekilde işe yarayan plastik bitkiler var. Kaliteli olsun salınım yapmasın yeter.

6. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    Yalay bitkinin kalitesine bağlıdır bence.Bi merdiven altı 4tl lik yalay bitki car birde kaliteli markalardan daha pahalı fakat zararsız.Balıkları gözlemleyin derim sağlıkta ve hareketlerde sıkıntı olursa icabına bakmanız gerekebilir...

Sayfayı Paylaş