1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı bitki

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde dumankolik tarafından 4 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu
    Merhabalar ben pet shopdan denemek amacıyla 1 kök bitki aldım yaşşıcakmı diye.Pet shopcu su üstünde bitkileride verdi buda benden olsun diye.Köksüzlerdi su üstündekiler.Ben akvaryumda kuma diktim acaba kök çıkarmı bitkilerden?Bitki saz bitkisi...

Şimdiden teşekkürler...

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Canlı bitki

Öncelikle Gökhan Bey bilmediğiniz bitkileri almayın.. Ama onun köklerininin çıkmasına bile gerek yok... Merak etme büyürler... :F

3. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Ben saden bilemdiğim bitkileri almadım hepsi saz bitkisi ve bunların üstüne çok araştırma yaptım.Sadece adam köksüz bitki verdi kendinden 5 6 tane onu hiç düşünmemiştim kök salarmı diye sormak istedim sadece.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Su yüzeyinde bulunan bitki sanırım su mercimeği, bunu tabana gömmediniz sanırım. Su mercimeğinde kök bulunmaz, yani kuma gömülmez.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Nasıl bir saz bitkisi çok merak ettim.. Altında beyaz bir kısım var dimi ? Boydan boya yeşil değil yani ? Bir kökte 2-3 yaprak olması lazım.. Eğer o beyaz kısım varsa toprağa güzelce dikin o köklenir..

6. dumankolik

dumankolik

İsim:
    gokhan zeybekoglu

Anlamadınız demek istediğimi.Saz bitkiler kopmuş suyun üstüne çıkmış yani kökleri yok.Bunları toprağa diksek kök çıkarmı?

Sayfayı Paylaş