1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı bitkili astronot tankım (FOTOĞRAF)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde safak tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Tankımı tamamen canlı bitki yapınca muhazzam bir tank oldu hele tam bitkili akvaryumun içindekiler astronot olunca daha da güzel oluyor.
    Gerçekten baya baya güzel bir tank oldu.Videosunu koymuştum ama videoda net görülmediği için bu sefer fotoğraflarını koyayım dedim.
    İçinde balık olarak 4 astronot,1 vatoz var. 115(uzunluk) 60(yükseklik ve 40 (eni) 115*60*40= 276 litre yorumlarınızı bekliyorum.

Akvaryumun tamamının resmi

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah. naz: Çok güzel bir akvaryum. :) Su rengi Işık uyum içinde. Balıklarda sağlıklı olunca tebrik etmekten başka birşey kalmıyor. :helalolsun:

Fotoğraflar için teşekkürler ellerine sağlık. Sağlıkla aynı güzellikte devam ettirmeni dilerim. burda:gif

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar

Yavruluğa betta koymuştum. Balığı içinden nasıl yemişler hayret yani. Bu astronotlardan soğudum. Her şeyi yer mi bir hayvan! Beni bile yiyecekler fırsat olsa. Allah boşuna diş vermemiş bunlara. Dişleri de olsaydı iç filtreyi felan da yerlerdi :F

4. safak

safak

Bir tek iç filitreyle kalmayıp camıda kemirmeye başlarlardı :F

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzel Şafak abi, maşallah naz:

6. safak

safak

Sağolun.Uzun süredir canlı bitki beslemek istiyordum ama paku ve green terör olduğu için bakamadım.Canlı bitkiler her akvaryuma lazım gerçekten suyu müthiş dengeliyorlar bitkileri koyduğumdan beri akvaryumun suyu pırıl pırıl oldu.Hemde nitratı müthiş bir şekilde emiyorlar hemde nitrat bitkiler için gübre olmuş oluyor.umarım fikrime katılıyosunuzdur.Birde benim akvaryum ölçülerine 4 astronot bana rahat olur gibi geliyor çok rahatlar özellikle bitkileri diktiğimden bari daha hareketliler naz: sizce benim akvaryumda 4 astronot rahat olur mu?

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Şafak abi gerçekten bravo akvaryumun çok güzel olmuş balıklarında gerçekten süper em34: naz: Bakalım benimkiler büyüyünce bu kadar güzel olucaklarmı :) Bu arada bence Şafak abi böyle bi akvaryumda astronot gerçekten çok güzel olur internette verilen rakamlar gerçekten çok abartı tek bir astronot için 500 Lt. diyorlar :F

8. safak

safak

Teşekkür ederim kadircan.Bu arada 'internette verilen rakamlar gerçekten çok abartı tek bir astronot için 500 Lt. diyorlar' katılıyorum :F

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tek balık için verilen su hacimlerine aldanmamak lazım, abartı oldukları doğrudur ancak kızmamakta gerekiyor bu hacimlere. Çünkü bu tarz hesaplar yapılırken en üst düzey canlı sağlığı baz alınıyor. Şimdi bizler benim balıklarım felenca litrede sağlıksız değil gayet iyiler diye düşünebiliriz ama unutmamalıyız ki balık sağlığının kriterleri kişiden kişiye değişir.

10. safak

safak

Tabiki de ne kadar fazla su hacimi olması o balık için daha iyidir ama benim kızdığı o bilgiler değil o bilgileri okuyup başkalarına 500 litrede tek astronot bakabilirsin yoksa olmaz ölür hastalanır vb. diyenlere :uyari:

11. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Bu Konuda haklısın abi...

Sayfayı Paylaş