1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı doğuranınızı en fazla ne kadar yaşattınız.

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde rappier tarafından 2 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Canlı doğuranlar için ömür olayını 2 sene olarak duymuştum. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama benim tankımda 2 tane Velifera ve 1 tane black moli var ve yaklaşık 3 senedir hayatlarını mutlu mesut sürdürüyorlar. (black moli dün gece hakkın rahmetine kavuştu ama hadi neyse :( ). Velifera'lar şu anda kuyruk boyu dahil 12 cm'yi geçtiler. Sanırım vadeleri dolmak üzere. Çünkü yüzüş şekilleri değişmeye başladı. Sizdede bu kadar uzun yaşayan canlı doğuran varmı diye merak ediyorum.
    Bilemiyorum belkide normalı daha uzun yaşamasıdır ve belkide ben balıklarıma bakmayı beceremiyorumdur, ve bu sebepten genç yaşta ölüyorlardır.

2. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Benim bildiğim kadarı ile 4 senedir bende olan lepistes erkeğim var.Hala yaşamakta kararlı ama üremeye katkısı hiç yok :D

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Şuanda 1 yaşında 2 dişi lepistesim var en uzun olarak bunu söyleyebilirim.. :cekingen:

Mecit Bey aramıza hoşgeldiniz ;)

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    En uzun süredir yaşattığım iki painted kılıçkuyruk var benim... 6,5 ay önce almıştım... Maltepe'den... Onların üstünden onca kılıçkuyruk geldi geçti maaşallah bunlar hayatta kaldı... Hatta bir ara kılıçkuyrukları ve platileri tutan ağızda pamuk benzeri bir hastalık baş göstermişti... Ondan bile sağlam çıktılar ki o sırada bunlarla birlikte sadece bir plati hayatta kalmıştı... O plati de geçenlerde tankta vefat etti heralde ama cesedini göremedim... Onca kütüğün altında bir yerlerde heralde naaşı... Üç tane de velifera var 5. ay'ı doldurdular ama birinin gözü kör oldu enfeksiyon sonrası, diğeri bir yere çarpmış ağzı yamuk durumda... Erkek olan ise Maaşallah son sürat çiftleşmede... Adı Ander... Belki tanıyanlarınız vardır... :D

Kılıçkuyruklarıma ve veliferalarıma maaşallah diyeyim de... naz:

Allah tüm sevdiklerimizle birlikte bizlere ve balıkalrımıza da uzun ömürler versin... Amin... :)

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Andere kuvvet o zaman :D

Sayfayı Paylaş