1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Doğuran Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde seven_4u tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    60 lt'lik bir canlı doğuran tankı kurdum.İçinde 2e7d lepistes,1e2d velifiera,1e2d platy,2 çöpçü ve 2 vatoz balığım ikamet ediyor.Birde lepisteslerden biri yavruladı,pet şişe dibinden yaptığım yavrulukta 9 adet minyatur lepistes yaşıyor.İşte bir kaç kare:

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Oğuzhan bey akvaryumunuz güzel olmuş,yanlız plastik bitkiyi çıkarırsanız daha güzel olur.Son olarak fon seçimi düz siyah fon ,küçük bir mangrov kökü ve bir kaç canlı bitki ile tankınız görünüm olarak daha güzel olacak diye düşünüyorum.

lepistes bunu beğendi.
  3. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Elimde dekorasyon için hiçbirşey olmadığı için plastik bitkiyi mecburen koydum,onu ordan çıkarıcam...Java moss ekleyeceğim akvaryuma...

Mangrov kökü derken? daha önce duymamıştım hiç...

4. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Hayırlı uğurlu olsun Oğuzhan abi bende İsmail abi katılıyorum.Java moss eklemeniz iyi olur yavrular hem ora saklanır birşey daha bence birkaç çeşit daha canlı bitki koysanız birde java moss neyin etrafını saracak.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  6. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Mangrov kökü gayet güzel görünüyor.Java moss için uygunsa en kısa zamanda ekleyeyim...

7. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Uygundur.:)

8. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    tamam o zaman bir parça mangrov kökü ile biraz java moss ekledikten sonra resimleri günceller,fikirlerinizi alırım...

9. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Yakınımdaki petshop'a sordum mangrov kökünü,mango kökü dedi adam :yazik:

aynı şeyden bahsediyodur sanırsam...

10. taygun

taygun Guest

Oğuzhan Bey,

Merhaba. İsmail arkadaşımın önerilerine ben de katılıyorum. İlk başlarda kurulan akvaryumlar hep bu şekilde oluyor. Daha sonra git gide profesyonelleştikçe akvaryumda su altı derinliği oluşturulmaya başlanıyor. Bu derinlik akvaryumun genişliğinin 25-30 cm yerine sınırmış gibi bir his oluşturmasına sebep oluyor. Hani akvaryumun kenarları köşeler kayboluyor.

Umarım siz de birgün bu standartlarda bir tank kurarsınız.

Bir de resim çekerken flaş kullanmamayı deneyin. Akvaryumda en iyi fotoğraflama akşam oda ışıkları kapalı iken olur. böylelikle güneş ışınları ya da avize ışıkları cama yansımaz. Oda ışıkları kapalı, akvaryum ışıkları açık ve flaşsız bir çekim en iyi çekim kalitesini verir.

Görüntü derinliği olarak neyi kastedtiğimi aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz

http://www.aquajournal.net/?utm_sou...banner&utm_campaign=AquaticQuotient_Singapore

Syg.

11. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Ümit ederim buradan edindiğim bilgilerle gün geçtikçe daha profesyonel bir akvaryum oluşturmayı başarırım...Saygılarımla;

12. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Plastik bitkiyi akvaryumdan çıkardım,yerine bir mangrov kökü ekledim.

Ancak henüz florasan sistemi olmadığı için canlı bitki eklemedim.Şimdi bir kaç sorum olacak...

Kapakta florasan için startel felan yok.Bunu ne şekilde ayarlayabilirim?

Veya duy girişinden kullanabileceğim 50 watt'lık herhangi bir ışık kaynağı işimi görürmü?fikirlerinizi öğrenmek istiyorum..

13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Öncelikle akvaryumunuzdaki plastik bitkiye çıkarmanız iyi olmuş eskiden zorda kaldığım için benimde plastik bitkilere ihtiyacım oluyordu. Akvaryumunuzun boyunua göre kapak tasarlayabilir bunu kendiniz yapabilirsiniz. Elektriksel malzemelerini yerleştirmek çok kolay birşeydir.Biraz daha düzenli olsun derseniz akvaryumcularda sizin akvaryumunuza uygun armatür bulunabilir.Onlarıda ucuz fiyatlara alabilirsiniz. Bitki gelişimi için yaklaşık 1 litreye 1 watt ışık gücü gerekebilir. Ama bu sizin seçeceğiniz bitkiye göre 0.5 ile 1 arasında watt gücü değişim gösterecektir.

Kolay gelsin.

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum kapağınızda normal ampul duyü varsa 26 watt tasarruflu ampullerden iki tane alabilirsiniz. Bu tip ampullerde bitki için fazla seçenek olmadığından floresan kullanmanızı öneririm.

Akvaryum ölçülerinizi bilmediğimden dolayı floresan önerisinde bulunamadım, ölçüleri belirtirseniz mutedil ürünleri önerebilirim.....

15. P@ssw0rd

P@ssw0rd

İsim:
    Erkan TEMUR
    Fluoresant için ille de starter gerekmez. 2*20 W elektronik balast alıp 2 adet fluoresant kullanabilirsiniz.

16. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Güzel akvaryum benim eski akvaryumuma benziyo :) Tek kötü yanı plastik bitki olması.

Sayfayı Paylaş