1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Doğuran Türleri ve Kribensis Hakkında

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 5 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Arkadaşlar 180 lt.lik bitkili akvayumda 60-65 adet canlı doğuran türlerden ve 2 çift kribensis besliyorum,sebebini kendimde bilmiyorum ama tür değişikliği yapmayı düşünüyorum,daha önce sp.yunus,green teror ve mücevher cichlid beslemiştim.Ben lelupi ve maymun kafa düşünmüştüm(tabi van da bulabilirsem) ama birde forumdaki siz değerli arkadaşların da fikirlerinizi almak istedim,ne tür balık beslememi önerirsiniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Canlı Doğuran Türleri ve Kribensis Hakkında

Tür değişiliği yapmak hobiye canlılık ve ilgi katar ama aslında birkaç tür üzerine uzun zaman eğilmek ve o türü başarıyla üretmek tür üzerine tecrübeli hobicilerin çıkması demektir. Kısaca fazlaca sık tür değişimi de iyi olmuyor. Fakat eğer böyle bir niyet varsa bence en güzel, alt katmanları dolaşan Leleupi, üst katmanları dolaşan ve çok güzel renkleri olan Leptosoma türü karışımı mükemmel bir görünüm yaratır.

Bu türlerin üretimi akvaryum içinde doğal bırakılarakta yapılabilir olmasıyla bence iyidir iyi.canım.gif

METİN SUVAR bunu beğendi.
  3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Canlı Doğuran Türleri ve Kribensis Hakkında

Van da leptosoma bulmam çok gibi,aslında çok kararsızım.Melek üretimi yapmak istiyorum ama burada damızlık boy yok,calvus düşündüm oda biraz profesyonellik isteyen bir tür,yani kısacası galiba yine sp,yunus ve bu türler arasında karar vermek zorundayım.

Sayfayı Paylaş