1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Doğuran Tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umutkrgl tarafından 22 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    İlk olarak şunu söyliyeyim yine ben ve malesef çok sevdiğim jokerimi ev halkı yüzünden götürmek zorunda kaldım bir türlü ısınamadılar birbirlerine :(
    Ve düşündüm taşındım en iyisinin şöyle canlı doğuranlı bitkili bir akvaryum olacağına karar verdim insanın gözüne çok iyi derece hitap ediyorlar.
    Bitkiler henüz ekli değil tankta fakat ilerki günlerde onlarıda alıp ekleyeceğim bitki tavsiyesi olan üstadlar varsa onlarda fikirlerini söylerlerse memnun olurum..
    Akvaryumdan şöyle bahsedeyim
    Hacim:120 Litre
    Filtre:LifeTech Dış Filtre(şu güne kadar bana pek sorun çıkarmadı)
    Balıklar;
    4 Adet küçük beyaz Melek
    2 Adet Plati(eş)
    2 Adet Kılıçkuyruk(eş)(dişi hamile)
    7 Adet Neon Tetra
    3 Adet Penguen Balığı
    3 Adet Pembe Zebra Danio

Kameram pek iyi değil fakat şöyle bir izleyin yorumlarınızı okuyayım bitkisiz halini bitkili halide gelecek inşallah..

[video=youtube;45CcwSVCq7Q]http://www.youtube.com/watch?v=45CcwSVCq7Q[/video]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Canlı Doğuran Tankım

Şkır şıkır akvaryum olmuş maşallah. Balıklarda kendi hallerine takılıyor olunca seyir zevki gelmiş. Akvaryumun suyu da burdayım diyor kutlarım. Sağlıkla aynı güzellikte kalır inşallah.

umutkrgl bunu beğendi.
  3. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.Canlı doğuran akvaryumlarına genelde ilgim azdır da akvaryum beğenilmeyecek gibi değil.

umutkrgl bunu beğendi.
  4. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Ellerinize sağlık çok güzel bir akvaryumunuz var maşallah :nazar: Fakat küçük bir önerim olucak. Akvaryumda yapay bitkileri çıkarırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum :)

volkantr34 ve umutkrgl bunu beğendi.
  5. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu

Sağolun beğendiyseniz ne mutlu..Söylediğim gibi bitki ekleyeceğim canlı bitki fakat açıkcası pek pahalı birşey yapamayacağım bu nedenlede şöyle Co2 sisteme ihtiyacı olmayan bitkiler lazım.Önerileriniz neler acaba?Çimen tarzı birşeyler oluşturmak istiyorum veya yavruların saklanması açısından elverişli bitkiler..

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Akvaryumunuzun maşallahı var. Güzel olmuş kutlarım. :helalolsun.

120 litrede canlı doğuran daha iyi karar olmuş.

umutkrgl bunu beğendi.
  7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Ellerine sağlık çok güzel bir canlı doğuran tankı olmuş ama biraz bitkilendir.

umutkrgl bunu beğendi.
  8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Balıklar güzel, ama akvaryum genel görüntü açısından biraz zayıf kalmış sanki. Arka planı değiştirmek, filtre borularını bir şekilde kamufle etmek, bitki takviyesi yapmak ve şu kabarcıkları iptal etmek şart bence.

Heliak ve umutkrgl bunu beğendi.
  9. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

güzel olmuş ama bencede neden filitre boruları bu kadar gözüküyor bence su çıkış kısmını yukarı al giriş kısmınıda cama daya

umutkrgl bunu beğendi.
  10. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu

Evet buyurun 2. video biraz dış sesler karıştı kusura bakmayın :)
    Ayrıca akvaryuma son olarak 2 siyah moli ve 2 sarı plati eklendi..
    Bir kaç bitkili videosu işte inşallah dahada güzelleştikçe paylaşacağım..
    Öndeki taşlara java moss sardım bakalım dipte çim şekli verebilecekmiyim biraz zor olacak ama...

[video=youtube;tePhg9DuM9k]http://www.youtube.com/watch?v=tePhg9DuM9k[/video]

Heliak bunu beğendi.
  11. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Ellerine sağlık. Tavsiye olarak Onur abinin dediklerini dinlerseniz daha iyi bir görüntü olabilir.

Sayfayı Paylaş