1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

canlı doğuranlara ek besin

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Canlı doğuran akvaryumum var. Yem haricinde sebze ve meyve olarak ne verebilirim ?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sebze olarak haşlanmış ıspanak,bezelye ,brokoli verebilirsiniz.

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Haşlanmış yumurta Sarısı,Ispanak,Bezelye,Brokoli,Salatalık,Kabak.....

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İsmail abi Karalahanada olsun ya ben çok severim balıklara da veririm...temo4

cirol bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yumurta sarısı verirken dikkat edilmesi lazım aşırı verildiğinde suyu kirletir.Bunun için gereken bir kaç malzemeyi ve tiyoyu vereyim.Resimde eklediğim camsil tabacasını alıp iyice temizleyip içine yumurta sarısını akvaryum suyu ile karıştırıyoruz.Karışım hazırlandıktan sonra akvaryum su yüzeyine püskürtme yapıyoruz aşırıya kaçmayacak şekilde .Bu şekilde yapıldığında su fazla kirlenmiyor.:) images.jpg

6. someye

someye

Teşekkürler

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    canlı doğuranlara ek yemin daha doğrusu piyasada satılan kaliteli taze pul yemlerin dışında yem ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum, zaten bu balıklar sebze meyve tüketecek kadar öyle dişli güçlü çenelere de sahip değiller, benim tavsiyem arasıra bitkisel pul yem verilmesi.

8. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran
    Merhaba,
    Ben canlı doğuran ve karides baktığım dönemde Ihlamur yaprağı veriyordum haftada 2 öğün karidesleri için pul yem formatında canlı doğuranlar için toz halinde..karides ve lepisteslerin formlarına katkısı olduğu kanaatindeyim.Karideslerime haftada 2 öğünde acı pul biber veriyordum kendi kuruttuklarımdan malum markette yada aktarlarda olanların bir çoğuna uzun süre dayanaklı olması için hafif bir yap ve katkı ekleniyor.

Sayfayı Paylaş