1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

canlı doğuranlarla neon yaşarmı ?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde serkan223 tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. serkan223

serkan223

Arkadaşlar öncelikle meraba. Sizden bir yardım istiyorum. Bende canlı doğuran akvaryumum var, içerisinde lepistes, moli ve kılıç var. Tabi bitkili ve bol yavrularımda var. Sizce bunların yanına neon alsam herangi bir sorunla karşılaşırmıyım, yani yavrularımı yermi, neon. Anlaşırlarmı sizce :) simdiden teşekkürler.

-----------------------------
    Mesaj Düzenleme 1

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Anlaşırlar,birlikte yaşayabilirler
    Yavru yeme konusuna gelince,kılıçlardan kimseye yavru kalmaz yenecek merak etmeyin.

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Canlı doğuran bitkili akvaryum mu ve neonlar tabiki çok güzel olur. :heyo: Ama neonlar hassas balıklardır dikkat etmek lazım ;) Bol bitkili ise ve yavrular lepistes ve kılıçlardan kurtulduysa neonlardanda kurtulurlar merak etme.

4. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Arkadaşım, bende canlı doğuran besliyorum. Neonlar herkez hassas balık diyor hiçte hassas değil 26 ila 28 derece arasında tutarsanız su ısısını hiç bir zarar görmez balık ve neon sadece canlı doğuran değil japonlada yaşamını sağlayabiliyor.

Sevqiler...

Neonlar yavruya dokunmazlar tıpkı köpek balığı gibi. Sen kılıçlardan saklamana pek inanasım gelmiyorda ama bilmiyorum?

................................

Mesal Düzenleme 1

5. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Ben sadece nacizane fikrimi söylicem eğer neon henüz almadıysan kardinal neon al derim.Arkadaşlara katılıyorum kılıçlarla anlaşıyorsa yavruların hiçbir sorun çıkmaz

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Evet,gayet iyi yaşarlar bende şuanda besliyorum plati,lepistes,neon uyum içersinde yaşıyorlar.Neonlar bence ısı olarak pek hassas değil fakat çok küçük bir ezilmede bile ölebiliyorlar.(Örn:su değiştirirken,akvaryuma dekor vs. eklerken...) O yüzden dikkat etmelisin..Ama sorun uyum içersinde yaşarlar mı ise cevabım:tabiki ;)

7. HeRo_57

HeRo_57

Benim lepisteslerim neonlarımı yedi. Bende yaşamadılar ondan dolayı.

8. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Çağlar bey bende neon besliyorum. Benim tankımdada lepistes var neden bende hiç bir şey olmadı?

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Neonlar ve Lepistesler sağlıklı bir şekilde yaşar bir sorun çıkartmazlar. ;) Akvaryum bitkili olursa süper olur bence. ;)

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Sıkıntı yaratmaz lepisteslerde neonlar. Ama genede sadece canlı doğuran olsa daha iyi olur kanaatindeyim....

11. serkan223

serkan223

teşekkürler ilginize..ama ben yeni bir akvaryum daha aldım ve onda sadece melek ve nen besliyorum..bolbol bitkilendirme yaptım süper oldu..

12. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Eee resimleri bekleriz o zaman ;)

13. serkan223

serkan223

işte onu beceremiyorum :( o kadar resim koymayı denedim ama olmadı yapamadım :(

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Sayfayı Paylaş