1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Fitoplankton - Phytoplankton

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde lcturkey tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Merhaba,

Nannochloropsis fitoplankton 500 ML = 20 TL
    1000 ML = 35 TL

Dozlama bilgileri :

Düşük canlı yükü : Her 25 litre için 1 ML

Orta canlı yükü : Her 15 litre için 1 ML

Yüksek canlı yükü : Her 7 litre için 1 ML

Üretim sisteminden direk dolum yapılarak verilecektir.Taze kültürdür.Yüksek yoğunluktadır.( Kullanıcının kültürün yoğunluğunu en kolay test etme yöntemi ışık önünde tutulduğunda arkasındaki ışık görünmeyecek kadar kültür yeşil renkte olmalıdır. )

Aşağıda faydalırından bazıları hakkında ufak bir bilgi bulunmaktadır.

"" Akvaryumlarımızda beslediğimiz canlıların her türü planktonları bir şekilde kullanmaktadırlar.Bu canlılar arasında özellikle neredeyse hepimizin akvaryumunda bulunan soft mercanlar , clams’lar , süngerler , goniopora , gorgonian ve zooplanktonlar vardır.Ayrıca tükettiği zararlı bakterilerle suyun kalitesini korumada yardımcı olmakta nitrat ve fosfat artışını engellemektedir.Rotifer ve artemia zenginleştirmesinde kullanılarak balık larvalarının beslenmesini sağlamaktadır.2-4 micron boyutundadır. ""

İki farklı plankton kültürü üzerinde çalışmalarım devam etmektedir.Isochrysis ve Tetraselmis.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başarılar Levent, hayırlı olsun bu üretim düzeneğin. Bunu senden uzun zamandır bekliyordum açıkcası ve faliyete geçmiş hayırlısıyla. Bu yemleri diyelim temin etmek kolay değildi ülkemizde ve inşallah artık sen bunu kolaylaştırırsın. Bence üreyebilen balık türlerinden yavru alınmasının önü açılıyor artık iyice.

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler Temel abi çok yakında elime rotiferde ulaşacak ve onun kültür çalışmasınada gireceğim.Zaten canlı plankton olduktan sonra rotifer kültürünü sürekli ve canlı tutmanın bir zorluğu yok.İnsallah bu yakınlarda yumurta alan akradaşlar olurda bir şekilde sağlıklı ve kayıpsız yavrular alırız.

Bu arada benim perculalar kayaları didiklemeye başladılar.Bakalım ne çıkacak sonunda :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rotifer üretimi de çok güzel olur Levent ve ulaşmak sayende kolay olduğunda dediğim gibi üretim konusunda çok şey değişecek bundan eminim.

5. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Levent ellerine sağlık, çok sevindim bu habere, inşallah satışlarda iyi olur emeklerin karşılığını alırsın.

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teşekkürler özkan abi.

7. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Güncel..Güncel...

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Günceldir arkadaşlar..

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başarılar Levent. Ben Rotifer haberini 4 gözle bekleyeceğim.

10. bilimadami

bilimadami

İsim:
    ercan ünal
    Cevap: Canlı Fitoplankton - Phytoplankton

İlan güncel mi? 1 hafta sonra almak istiyorum, şimdi yoğun kargo dönemi sebebiyle ölmesin kargoda.

Sayfayı Paylaş