1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Kaya İle Dekor Yapımı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde fth-94 tarafından 8 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Elimde bulunan ufak kayalar akvaryumda yok gibi gözüküyordu. Düşündüm, taşındım ve bu şekilde bir dekor yapmaya karar verdim.
    Gerekli malzemelerimiz;
    *Beyaz çimento
    *Çeşitli boy ve ebatlarda kayalar ( Kayaları canlı almanızı taviye etmem. Yapıştırma işlemi öncesinde zaten kurutuyoruz canlılık namına birşey kalmıyor. Ölü olarak alınması daha karlı olur. )
    *Duruma göre mercan kırığı ( Çimentonun üzerine koyup kötür görüntüyü kapatmak için. )

Öncelikle kayalarımızı 2 farklı biçimde olacak şekilde tasarlıyoruz. 1. olarak resimdeki gibi düz bir şekilde olacak biçimde kayalarımızı yerleştiriyoruz ve aralarına çimentoyu sürüyoruz.

Fotoğraf EROR;

2. olarak ise düz yaptığımız kayayı oturtmak için bir zemin hazırlıyoruz.

Tüm bu işlemleri yaparken yapıştırdığınız kayaları ertesi güne kadar hiç ellemeyin.

Kayalarımızın kuruması yaklaşık 12 saat kadar sürüyor. Ardından alttaki kaya ile üstteli düz parçayı birleştirebiliriz. Bu aşamada bolca çimento kullanın.

Bakalım akvaryum içerisinde nasıl duracak. Bunuda bir kaç gün içerisinde göreceğiz. Konu altından güncellemeler sürecek.

BassKiller, The_ReligiouS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: Canlı Kaya İle Dekor Yapımı

Fatih çok akıllıca işler yapmaya başladın gerçi biraz masrafın oldu ama ilk başlarda olsun bizimkilerin yanında devede kulak florya yada menekşe sahilinden hafif vede bol gözenekli kayaları bul sonrası senin hayal gücüne kalmış ,durmak yok devam em34:

fth-94 bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tebrikler Fatih güzel bir çalışma.em34:

fth-94 bunu beğendi.
  4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ellerine sağlık Fatih güzel çaşılma, artık tankınında güzel ve sıkıntısız bir yaşam alanı olduğu anlarında resimlenmesi lazım. Hadi bir silkelende kaldır şu tankıda ayağa en kısa sürede.

fth-94 bunu beğendi.
  5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Ellerine sağlık Fatih abi Güzel bir çalışma olmuş.

fth-94 bunu beğendi.
  6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teoman abi teşekkür ederim :) Bir ara babamı kandırıp florya sahile gidelim. Bu şekilde yaparsam dekoru biraz daha kayaya ihtiyacım olacak.

Bekir abi şansızlıklarmı diyelim yapılan hatalarmı her neyse birşeyler oldu. İnşallah bu sefer sıkıntısız bir şekilde canlılar akvaryuma eklenecek.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Vay vay Fatih başladın atraksiyonlara bakıyorum. Güzel olmuş kaya parçası ama bence o bütün parça tek başına tabanda ayrı duracak yapıda olmuş. Güzel olmuş yani senden beklemediğim kadar güzel olmuş.:F

fth-94 bunu beğendi.
  8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi dur daha yeni yaz geldi. Derslerden yeni kurtuldum. Yeni başlıyorum. :) Daha yapılacak kaya mevcut ve alıcağım. Devamı gelecek yani :)

Sayfayı Paylaş