1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Kaya ile Beraber Gelen Anemon.

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde Deltree tarafından 26 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    Merhaba uzun süredir sitenizden bilgi ediniyorum üye olmak bugüne kısmetmiş. İki gün öncesi bir hobiciden canlı kaya satın aldım akvaryumunu iptal etmişti sadece su ve canlı kayası vardı akvaryum içinde bende kayalara hiçbir müdale etmeden olduğu gibi yeni yaptığım akvaryuma koydum bugun kontrol ettiğimde bazi canlıları gördüm kaya üzerinde bunlar zararlımıdır isimleri nedir bilemiyorum birtanesi çiçek gibi açmış ama ışık tutunca veya cama vurunca bi anda saniyesinde kayboluyor ve 1 2 dk sonra yavaş yavaş tekrar cıkıyor yardımınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    Fotoğraflardan çözemedim. Daha yakından fotoğraf alabilirsek yardımcı olalım.
    Aiptasia, majeno Anemon, flower Anemon olabilir mi diye bir aratma yapın derim.
    Büyük kaya üzerinde blue muhsroom gibi gördüm.

corax bunu beğendi.
  3. Deltree

Deltree

İsim:
    Koray Atilla
    dün büyük kayada Aiptasia gördüm bitane ilk başta ne olduğunu bilmiyordum cımbız gibi bişeyler alayım dedim az bişey deydim geri kaçtı sonra tekrar suyun içine koydum biraz bekledim cıktı dışarı bu sefer sıvı 2 ml kadar sıvı calcium u üzerine şırınga ile hızlı bi şekilde fışkırttım 5 dk bekledim öyle suya koydum bi dahada göremedim aiptasia yı ama bu farklı aiptasia degil cama vurunca veya telefonun ışığını acınca bile bi anda saniyesinde kayboluyor sonra geri cıkıyor.

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aiptasia için sirke öneririm.
    Değil diyorsanız öyledir.

Sayfayı Paylaş