1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Kaya Olarak Kullanılabilecek Kayalar

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Purelyfe tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Merhaba arkadaşlar, Canlı kaya olarak spagetti taşı dedikleri taşlardan kullansak olur mu ? güzel delikli bi yapısı var, Beni çeken kırmızı rengi ve normalden ucuz olması. Sizce bu kayalar kullanılabilir mi ? Akvaryuma eklemeden önce tencerede tuzlu su ile kaynatsak bir süre olur mu acaba ?

akvaryum kayası1.jpg

kaya 3.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
  3. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Linki inceledim ve tam istediğim gibi kurulmuş bir tank aslında bu :) Dibim düştü desem yeridir :):nazar::nazar:

4. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bu konuyu görmem çok iyi oldu benim gibi maddiyat sıkıntısı olan biri için canlı kaya 400 lira civarı para verecektim. bu kaya ya akvaryum için yeterli oranına 150 lira bile veririm.

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aslında Veyselin behsettigi kurulum üzerinden fikir sahibi olunacak bir zaman gecti diye hatırlıyorum. Sonuclar müspet ise birçok kişinin bu yöntemi uygulayacağından eminim. Sırf kayanin tutacağı para yüzünden tank kurulumunu epey ertelemistim zamanında :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veysel bunu beğendi.
  6. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Lav kayasıda öneren olmuş arkadaşlar yalnız benim hali hazırda bir tropheus akvaryumum var içinde de lav kayaları var çok hafif kuruyken içinede baya su alıyor ağırlaşıyor zannedersem canlı kaya için en önemlisi bu ama kırılıp dökülüyor. O yüzden sıcak bakmıyor görüntü itibari ile bu kaya daha güzel

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Görüntüden fazlası gerek en başta suya salınım yapmayacak ve bakteri tutma ozelligi olacak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    AYnen öyle Maddiyata çok yardımcı oluyor :) bende Gaz betondan dan kendim kaya yapıcaktım hem daha uzun sürecekti hemde uğraşacaktım şimdi gayet uygun bi fiyata bundan bulabiliriz diye düşünüyorum :)

Sonuçlar bence gayet açık ve net :)

Lav kayasında biraz sorunlar çıkıyormuş bende duymuştum

Suya salınım yapsaydı bence böylesine güzel olmazdı bu tank. Bakteri tutma özelliğide var olduğunu düşünüyorum.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu spagetti kayaya fazla bel bağlamamak lazım, tamam delikli görünüşü de güzel ama gözenekli sünger yapısı yok.
    Ancak fiyat bakımından uygun olması açısından en altlara yastık kayası olarak kullanılır. Birde kullanılacaksa çok iyi yıkanmalı ve hatta tazyikli su ile yıkansa çok iyi olur çünkü içlerinden kırmızı çamur çıkıyor...

Sayfayı Paylaş