1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

canlı kaya yardım

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde duman tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    merhabalar...canlı kayaların en az diğer ekipmanlar kadar önemli olduğunu forumdan öğrendik ve bu konuda biraz hassas davranıyorum.güvendiğim akvaryumu olan bir arkadaşım yok.bütün ekipmanları özenerek seçtim ve canlı kaya yüzünden ilk defa kuracağım nano akvaryumum kötü sonuçlansın istemiyorum(canlı kayada izmirde bulamıyorum zaten).resimdeki kayalarla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim.nasıl bir işlemden geçirmem lazım.satan kişi 5 yıllık akvaryumdan çıktığını söylüyor.

Ekli Dosyalar:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kayalar kuru herhalde kokuda yoksa iyice yıkanıp eklene bilinir...

3. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    teşekkürler kayalar kokmuyordu.birkaç yere daha bakıp bunları alıcam galiba...

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kayalar güzel görünüyor.Aldıktan sonra damacana yada ro su ile bir kaba koyup kaynatın.Sonra durulayıp güzelce kurutun.O zaman güvenle kullanabilirsiniz.

5. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    teşekkürler bilgiler için.yaşasın tek sorun şimdilik kayalardı oda halloldu.yakında ilk nanom geliyor.foruma teşekkürler...

Alparslan bunu beğendi.
  6. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    bunlara yorumunuz?

Ekli Dosyalar:

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim oyum ilk paylaşılan fotolarda 0130 no ve son resimlerdeki 689 nolulardan yana :)

duman bunu beğendi.
  8. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    bakalım ortaya ne çıkacak.teşekkürler...

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ağır yapıda kayalara benziyorlar, gözeneklerde büyük büyük. Ele alındığında hafif ve küçük bol gözenekli kayaları tercih edin kaya alacağınız zaman.

10. duman

duman

İsim:
    gökhan arabacıoğlu
    ah abicim bakmadığım yer kalmadı...en çok bu kayalarda zorlandım.dediğiniz kayalardan bulamadım,bunlarla kurucaz artık...

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş