1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı yükü

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde KaderiniSev tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    2 tane düzenli olarak 25 günde bir yavru veren moli var. Bitkili akvaryum olduğu için gerek su içinde gerek su üstü bitkileri olduğu için yavrular hertürlü saklanıyor. Saklanmasada büyükler yanından geçiyor hiç yediklerini görmedim. 2 ay önceki yavularda var 1 ay önceki yavrularda var bu sabah gene doğurmuş 10 15 tane yavru daha var sayamıyorum kaç tane tahminen 30 40 tane yavru vardır acaba bunlar canlı yükü yapar mı ? 40 litre akvaryumum.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Yavruyken sorun yok.Herhangi bir canlı yükü yapmaz.Ancak buyuyunce yaklaşık 100 balık+30 yavru desek.40 litreye bayağı canlı yuku olacaktır.Bunu çozmek için 100L+ veya Buyuyunce %60ını satarak kurtulabilirsin.Fazla balık demek su değerlerinin hızlı oynamasına neden olur.Yaptığın filtrasyon yetersiz kalır.Çunku her balık kendine gore oksijen tuketir 150 balık ve tahmini 40 litrede 300l/h bir filtren vardır.Oksijen yetersizliği,yerdeki pisliğin,artık yemin havalanmayıp nitrat artışına sebep olacak,nitrat patlaması dediğimiz olay ile birlikte akvaryumu alt ust edecektir.Bu yuzden 40 litrede o kadar balığı bakarsan max. 3 gunde 1 su değişimi yapman gerek.Dip çekimi akvaryumlarda bir şart değil.Çunku yem artmıyorsa pislikler nitrat tutmaz.Tortullaşır ve kotu bir goruntu oluşturur.

Alparslan ve TencoMelih bunu beğendi.
  3. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Yav balığın ederi 10 kr 20 kr ama insan kendi büyüttüğü yavrulardan yavrular alınca satmaya kıyamıyor yav. En iyisi biraz büyüsünler arkadaşlara filan hediye ediyim :) Akvaryumda çok fazla tortu var dibinde bunun zararı olmaz yani.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş