1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Yem Tercihi

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde şahin37 tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. şahin37

  şahin37

  Mesajlar:
  95
  İsim:
  şahin şahin
  Canlı yem tercihi konusunda fikirleriniz nedir? Malawi akvaryumum için canlı yem arayışına girdim. Malum Kastamonu küçük şehir.Toplamda üç akvaryumcu var ;onlardada canlı yem yok.Kurutulmuş küçük karides(6-7mm) aldım ,balıklarım çok sevdi ancak aç gözlü ıcemanlarımdan sarı prenseslerim pek yiyemedi :D Birde kurutulmuş kan kurdu satıyorlardı.Kurutulmuş olduğundan kurtların bir faydası kalmadığını düşünüp almadım.Sizce yanlışmı yaptım?Birde bizim bahçede solucan oluyor.Bu solucanları toplayıp balılarıma versem faydalı olurmu?Gene abarttım soruları ama her şey onlar için..

  Saygılar..
   
 2. penqun

  penqun

  Mesajlar:
  651
  İsim:
  Haktan KAYACAN
  Cevap: Canlı Yem Tercihi

  Bazı kurutulmuş yemler tubifex gibi bakteri barındırabiliyor.Artemia Canlı yemler içerisinde en Tercih edilen bende artemiayı sana tavsiye ederim.Büyütülmüş olarak bulabilirsen petshoplarda al.Bahçedeki solucanlara gelirsek onları cıchledler iştahla yerler.Solucanları içlerindeki kumu atabilmeleri için dibinde kuruyup ölmeyecekleri kadar su bulunan bir kapta bir gün beklet.Sonra dilimle dilimle cıchledlere ver:ay:
   
 3. şahin37

  şahin37

  Mesajlar:
  95
  İsim:
  şahin şahin
  Cevap: Canlı Yem Tercihi

  Kurutulmuş kan kurdu 2 çeşit var burada.Yani tubifex değil.Artemiyaya gelince burada çıkmamış olanlardan var sadece.Büyümüş olanları yok maalesef.Sanırım en doğrusu karides ve solucan.Solucanın içindeki kumların çıkarılış biçimini ilk defa duyuyorum.Güzel bişe öğrendim ve deniyeceğim.Teşekkürler Haktan kardeşim.
   
 4. Homeros

  Homeros

  Mesajlar:
  222
  Yer:
  İstanbul/Beykoz
  İsim:
  Ömer ÇAKIR
  Bahçeden alınan solucanları kaç kişi balıklarına veriyor? Gerçekten sağlıklı mıdır acaba, içlerinde çeşitli parazitler barındırmazlar mı?
   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bahçe solucanlarını balıklara vermeden önce tuzlu suda 15 dakika bekletmek tüm kafadaki soru işaretlerini siler ve rahatlıkla kullanılabilir. Tercih meselesi sonuçta, arzu edenler bu şekilde kullanabilir.
   
  Homeros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş