1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Yem Un Kurdu.

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba herkese, bugün akvaryumcuma gittim adreside veriyim ,Kadiköy Doğasan Akvaryum. 25 kg hagen siyah kum aldım green terror akvaryumuna koycam Fatih kardeşim dün sorumu cevaplamıştı , Fatih dediğin gibi aynı çuval :) Hagen marka olmayanda vardı akvaryumcu Mehmet abi hagen bu Murat tavsiyem bu kumdur dedi güvendiğim için aldım dün makalelerde okuduğum gibi kum zaten. Öyle çay sohbet ederken birden gözüm kurtcuklara takıldı dedim ne bunlar un kurdu dedi kültürün içinde yüzlerce:) abi dedim green terror besliyorum japonları verdim hiç kaçırma protoin deposu veriyim sana kültürle beraber üret ver dedi balıklarına , aldım kültürü kurtlar ve ergin böcekelr var siyah bunlar sana yumurtaları vericek ergin böcekler dedi şimdi bir derin kabın içine, Un, mısır unu,yulaf, ve küçük dlimlenmiş patates kabukları ve bir dal kıvırcık koydum üstünü kabın tül ile kapadım olurda çıkarlar evde kıyamet kopar:D Tülden hava alıcaklar hemde kaçamıycaklar, karanlık bir yere koydum bakalım ilerki günlerde neler olucak:).

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Canlı Yem Un Kurdu.

Un kurtlarını tarantula beslediğim yıllardan iyi tanırım. Sayılarını binlere çıkarmıştım. Elimden geldiğince yardımcı olurum.İsmi un kurdu ama un kullanma, bunun yerine mısır unu ve kepek kullan. Yumurta kutusu koy kutunun içine böceklerin yumurtlaması için olanak sağlayacaktır. Kurtlarla böcekleri aynı yere koyma yiyebiliyorlar birbirlerini, özellikle kurtlar pupa evresine girdiği zaman. Kurtlar,pupalar ve böcekler ayrı ayarı bakarsan kayıp yaşamadan hızlı şekilde üretirsin. Kaçamazlar merak etme tırmanma yetileri yoktur. Yiyecek olarak patates elma ve diğer meyvelerden verebilirsin, yalnız bir günden fazla kalmasınlar yoksa küflenir, kolay gelsin

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler yanıtlarınız için. Şimdi Un, ve mısır unu koydum mesajınızı başdan okusaydım un koymazdım:) ufak dilimlenmiş patates attım içine . Kültürün içindeki lavralar kıpr kıpır ediyo hatta bir tane aldım suyla duruladım balıklara verdim yemediler büyük geldi sanırım aldım ufak dilimledim:D Kapış kapış ettiler , Yanlız kültürün içindeki siyah böcekler kıpırdamıyo öldülermi ne oldular bilmiyorum aldığımda canlılardı sanırım öldü bunlar:D

4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Öldüklerini zannetmiyorum. Başlarlar yakında gezinmeye, söylemeyi unutmuşum karanlık ortamda tutarsanız iyi olur.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Burak kardeşim sağolasın karanlık bir yerdeler şuan. Evde böceklerden tiskinen bir annen olursa beslemek zor oluyo üretmekde:D Anne bunlar uçmaz eve dağılmaz zararı yok desemde genede üstünü ört diyo başka bişey demiyo:) Şu şekilde yaptım Gözenekleri olan tül koydum üstüne havada alabilir bu şekilde anneminde içi rahat eder sorun olmaz bu şeklde sanırım:).

brkfrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş