1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlı Yem

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde wuslat tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Canlı yem konusunda fikirlerinizi almak istiyorum. Akvaryum balıklarına canlı yem verdim. Yemi bir balık üretim evinden bulabildim ama su çok bulandı. Akvaryumda dış filtre yok, sadece motor var.

Ben canlı yem sonrası temizleyeceğini de sanmıyorum, balıklara zarar verir mi bu bulanıklık? 4 tane daha dişi attım ikisinde birkaç yerinde hafif yaralanmalar olmuş. Biraz izledim diğer yunuslar vurmamış nedeni nedir acaba?

Dişilerden birisi sürekli yukarı hızla yüzüyor ve kapağa çarpıyor aynı şeyi sürekli tekrarlıyor?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Canlı yem faydalı ama çokta riskli akvaryuma her türlü hastalık da girer dikkat etmek gerek,o bulanıklık canlı yemin içinde çok ölü olduğunun işareti ...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum hacmi ne kadar?

Yunus balıkları sayısı ve boyutları nedir bilemiyorum ama iç filtre ile Cichlid balıklarının filtrasyonunu sağlıklı yapmak güç. Su değişimlerini sık yapmak gerekir. Canlı yem suya oldukça atık yükleyen bir yemdir ve özellikle tüketilmediğinde sorunlar yaratır. Bu yüzden su değişimi yapmak gerek.

4. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Temel bey,

Dün akşam yüzde 20 su değişimi yaptım. Akvaryum 50 lt sabah baktığımda canlı yemlerden çok az kaldığını gördüm ve balıklar hala yiyor. Suyun renginde motor filtlerinden dolayı biraz düzelme var, dün akşam çok kötüydü balıkların boyu 4 ile 2 cm arasındadır. Suyun sıcaklığını 26 dan 24 dereceye indirdim bana fazla sıcak gibi geldi. Toplam 13 balığım oldu şuan, 3 ü erkek 10 u dişidir. 2. el akvaryum aldım bir tane çok ucuza 200 lt onu kullanıcağım. Haftaya akvaryumumu kurucağım inşallah.

Alparslan bey,

Canlı yem mersinde bulamadım bir yerden bulabildim malesef hani belli bir kalitede yem bulamıyorum zaten bundan sonra canlı yem vermeyi kesicem sadece kendi yemi başka bişey kullanmıycam muhtemelen.

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum ısısı 26 derece normal tabii doğru bir değer ise. Su değişimi yapıldıysa sorun yok akvaryum toparlar. Canlı yem verirken dikkat etmek lazım, fazlası ani su değerlerinde yakıcı maddeler çıkarabilir.

6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Dediğiniz gibi Temel bey. Satıcı bana yemin hepsini at dedi. Baktım suyun kirliliğinden balıkları göremez oldum, zamanında bir toparlama yaptık. Hemen su değişimi belkide bu sebeple ölecek balıkları bir nebzede olsa kurtardık. Bundan sonra canlı yem kullanırsam eğer, daha az kullanmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Canlı yem olarak unkurdunu tavsiye ederim suya herhangi bir etkisi olmuyor artı olarak balıklar için gerekli bütün vitaminler fazlasıyla var ve hiçbir hastalık bulaşma riski yok.

Sayfayı Paylaş