1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

canli doguran akvaryumum hakkinda yardimci olabilecek arkadaslar..

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde tolga cetin tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Merhaba arkadaslar. antalyada yasiyorum. Yaklasik olarak 175x75x50 boyutlatinda akvaryumum var . 300watt lik isiticim 26 derecede sabit calisiyor. ve akvaryumumun bir kosesini fotograftaki gibi canl bitki yaptim ve.
    25 disi lepistez 5 erkek lepistes
    8disi moli 2 erkek moli
    8disi kilic 2erkek kilic
    3 vatos um var. ve 2 ayda aldigim yavru sayisi 5 tane. biri oldu 4 tanesi yasiyor. benim bir eksigim varmi bilmiyorum ana 2 ayda bu kadar az yavru biraz sacma geldi. bu konuda beni bilgilendirebilecek bir arkadasimiz varmi acaba ? 2. Bir sorumda fotograftaki canli bitkilerin oldugu bolum yavrularin saklanmasina yeterlimidir ? 20140413_213356.jpg

Ekli Dosyalar:

veysel ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Öncelikle Hoş geldiniz :)
    Maşallah geniş ve güzel akvaryum bitkilerde güzel durumda gözüküyorlar Yavruların saklanması için güzel yer ama akvaryumda görüntü güzel durmuyor Uzun olan bitkileri arka Kısıma boydan boya dikerseniz çok şahane görüntü olacak ve ön kısımlarada küçükleri ekleyiniz. Ev var orada ya plastik yada Alçı türü bişey galiba çıkartın onu bitkili akvaryumda hava taşı çalışmaz gerek yok bitkileri çürütür. Kum olarak ne kumu o seçemedim ? ve bitkiler yenimi dikildi ? Aydınlatma Nedir ?

tolga cetin bunu beğendi.
  3. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Aydinlatma soguk beyaz serit led. bitkiler yaklasik 2 haftalik. kum ne kumu isim cisim bilmiyorum ama cok once yaklasik 2 yil ciklet beslemistim o zamandan kalma . cok ince beyaz cakil diyelim ama boyali degil. ve hava motorunu sokuyorum. baska bir oneriniz varmi acaba

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Kum ozaman cikletler için olanlardan ise büyük ihtimal silis kumdur. Bu akvaryumu bitkili yapmayı planlıyorsanız eğer Kum değişmeli ve bitkili isteniyorsa eğer 330 wattlık aydınlatma gerekiyor

5. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Anladim onu degistiririm.cok tesekkur ederim. peki bu yavru almayla ilgili bi problem varmi sizce ?

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Aydınlatma kafanıza göre olmamalı eğer bitkili düşünüyorsanız aydınlatma ile ilgili konuşmamız gerekli. Yavru almaya gelince büyük bir ihtimal ile yavrular saklanamıyor ve büyüklere yem oluyorlardır veya bitkilerin arasındadır siz göremiyorsunuzdur

7. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    4 yavrum vardi yavrulukda. bitkilerden once. bitkilerden sonra saldim yavrularida tanka. 3unu surekli goruyorum.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Balıkları yavruluğa almaya gerek yok doğal hallerine bırakmalısın saklanamayan ölür hastalıklı olan ölür.

9. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Anladim peki. bilgilendirmelerin icin cok tesekkur ederim..

Ankaraguclu bunu beğendi.
  10. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Merhaba,

Kumunuz beyaz quartz kum. Aslında yavru almış olabilirsiniz. Ama kılıçlar çok iyi bir avcı olduğu için yavruları yemiştir. Ben kılıçları çıkarmanızı öneririm.

11. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Birde soyle bi olayim var. kiliclar ve kirmizi molilerim surekli bitkilerin ustunde ve aralarinda dolaniyorlar. bunun sebebi yavrular olabilirmi ?

Sayfayı Paylaş