1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cardinalin Yavrulaması

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Komat tarafından 12 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Merhaba Cardinal çiftin dişi olanı geçen hafta erkek olana sürekli kur yapıyor ve baskı uyguluyordu. 2 gündür erkek balık yem yemiyor ama keyfi yerinde birlikte takılıyorlar. Ağzına yumurta alımış olabilir diye düşünüyorum. Tanka bir kaç hafta önce uzun kollu bir kestane koymuştum ama ona pek yaklaşmıyorlar. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Bu arada tankta 7 tane Tang var :) İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

2. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Hiç okuyan olmamış :(

3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Alparslan ve cimlikaya bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  5. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Bilgi paylaşımında bulunan ve forumda bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim. Uzunda olsa Temel beyin paylaşımı çok faydalıydı:) ama şunuda anladım yavru alma işi okadar da kolay değilmiş. Bakalım ay sonunda erkek yumurtaları yutmamış olursa şayet güzel bir paylaşımda bulunmuş olucam. Herkese iyi hobiler dilerim.

6. ikahraman

ikahraman

Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    İsim:
    ismail
    Hayırlı olsun yavruları bekliyoruz :D Kardinal almayı düşünüyordum bende bekleyeyim :D

7. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    İnşallah yavru alırsak ilk yavrulardan istedikleriniz sizindir :) alamazsak kestane ve anaçları veririm siz yavru alırsınız :rolleyes:

ikahraman bunu beğendi.
  8. samurai

samurai

Yer:
    İstanbul / Beylikdüzü
    İsim:
    Metin Öztürk
    Tuğrul Takıldığın yerde arayıp konuşabiliriz. Şu an bende 12 adet yavru büyüyor.

Komat bunu beğendi.
  9. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Tamamdır Metin abi çok sağ ol sağlıkla büyütürsün yavruları inşaallah.

10. Tuğrul bey, hayırlısı olsun inşallah yavruların serbest yüzdüklerinide görürsünüz. Sabırlı ve sonrasında biraz zahmetli olmasına rağmen çok keyifli.
    Kafanıza takılan sorularda herzaman yardımcı olmaya çalışırım. Bilgi paylaştıkça artar.
    Ana tanktada olsa erkek yumurtaları taşır, ayırmaya çalışmayın yumurtaları yutabilir veya kusabilir. İlk dönemlerde erkek tecrübe sahibi oluncaya kadar yumurtaları taşıyamayabilir endişelenmeyin. Yaklaşık 23. - 25. günde erkek yavruları bırakmaya başlıyor. Bu zamanda erkegi yavruluğa ayırırsanız kendi 1-2 güne yavruları salar. Yavrulara yeni çıkmış artemia verebilirsiniz severek yerler ve hızlı gelişirler. Sabah ve akşam için 2 ayrı artemia düzeneği kurarsanız rahat edersiniz, herzaman taze verebilirsiniz.
    Keyifli hobiler.

Komat bunu beğendi.
  11. Mahir bey, merhaba.
    Ben kendi yavrularımda toz artemia ve yavru yemleri denedim, fakat canlı artemi gelişimlerini hızlandırdığı ve daha çok sevdikleri için toz yem vermekten vazgeçtim. İnşallah bundan sonraki yavrularda bir batımı sadece toz yem ile büyütmeyi hedefliyorum gelişme olursa paylaşırım. Keyifli hobiler.

Montimahir bunu beğendi.
  12. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Hakan bey bilgi ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Gelişmeleri sizlerle paylaşırım inşaallah. Herkese keyifli hobiler dilerim.

13. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Biraz geç oldu ama yine güncel durumu paylaşmak istedim :) Erkek 2 hafta kadar yem yemeden sakin sakin dolaştı fakat sonra baktım normal yaşantısına dönüş yaptı ortalıkta yavru benzeri bir canlı göremedim. Sanırım yumurtaları yada yavruları yuttu sebebini çözemedim acemilik olsa gerek. Ama 2 kez daha aynı şeyi yaparsa yolları ayırabiliriz :) (Gerçi kuru yen yedikleri için kıyamıyorum) Bir sonraki yavru operasyonunda tekrar yazıcam inşaallah. İyi akşamlar dilerim.

ikahraman ve corax bunu beğendi.
  14. Komat

Komat

Yer:
    İSTANBUL Büyükçekmece
    İsim:
    Tuğrul
    Bu akşam bir Cardinal yavrusunun ne kadar küçücük olduğunu görmek kısmet oldu çok şükür :) ama acemilikten olsa gerek şimdi yazarken aklıma geliyor hortum ile tanktan su değişimi için su çektiğim sırada yavruları gördüm ve dişi onları yemesin diye hortumla onu kovaladım, yavruları şhortumla damacanaya sifonlamak aklıma şimdi geliyor :( ayağıma gelen kısmeti ancak bukadar tepebilirdim herhalde neyse sevincimi paylaşmak için yazayım dedim ama kafam geç çalıştığı içinde moralim bozuldu şimdi.
    Herkese iyi hobiler dilerim.

samurai ve Burcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş