1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Caribsea Kaya

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Caribsea kaya Filipinler doğal alan tabanlı kayalardır. İfade edildiğine göre oldukça detaylı işlemlerden geçirilerek temiz şekilde hazırlanıyor. Boyutları dengeli büyüklüğe sahip ve koli içinde satılıyor. Tek parçalar halinde satın almak şimdilik mümkün değil ama ileride bu değişir mi bilemem. Caribsea kaya akvaryuma karışması muhtemel organizmalardan çekinenler için iyi bir alternatif gibi duruyor. Caribsea deniz akvaryumu kaya alternatifini sunan Caribsea, deniz akvaryumu taban malzemesi olarak Caribsea kum türlerini piyasaya sürmüş durumda.

Caribsea Kaya ve Canlı Kaya Farkı

Caribsea Deniz Akvaryumu Kayalari.jpg

Deniz akvaryumu hobici açısından diğer bir önemli nokta ise biyolojik tarafıdır. Günümüzde yaygın kanı canlı kaya malzemesinin bunu iyi sağladığı yönünde. Caribsea kaya açısından biyoloji önemli bir konu ve birçok hobici bu tarafını da ince şekilde inceliyor. Bu açıdan, gözenek yapısının doğal kaya olmasıyla son derece üst düzey olması daha da cazip hale getiriyor. Gözenekler özel işlemler ile tek tek temizleniyor ve açılıyor. Denizlerdeki antik mercan resif yapılarına ait olan Caribsea deniz akvaryumu kayaları aslında karasal bölgelerden elde ediliyor ama buna rağmen Caribsea kaya gerçek resif kayasına çok benziyor. Yapı olarak kalsiyum karbonat tabanlı deniz akvaryumu kayaları arasında ve canlı kaya türlerine güzel bir alternatif olacağı hissi uyandırıyor.

Caribsea Kaya Üretici Bilgileri

CaribSea 1972 yılından bu yana, kamu akvaryumlarına malzemeler temin ediyor. Caribsea deniz akvaryumu kaya malzemesi doğaya zarar vermeden toplanır ve deniz akvaryumu sahiplerine en iyi alternatifleri sunmak için çalışıyor. Biyolojik filtrasyon ve biyoçeşitlilik deniz akvaryumlarında önemlidir ve bunun farkında olan Caribsea en iyi ürünleri hazırlar. 35. yılını dolduran Caribsea, deniz akvaryumu kaya gibi daha birçok faydalı ürün sunma hazırlığında.

Caribsea Deniz Akvaryumu Kaya Fiyatları

Ülkemizde yeni olan bir ürün ve canlı kaya fiyatları açısından kıyaslandığında South seas deniz akvaryumu kaya fiyatları abartı görünmüyor. Canlı kaya fiyatları ile aşağı yukarı aynı ortalamaya sahip denebilir. Elbette canlı kaya malzemesinin doğal olmasıyla meraklısı ve kullanıcısı hiç az değil ama canlım kaya toplanması doğaya zararlar verdiğinden ötürü alternatiflerinin bol olması bence fena değil. Çünkü, deniz akvaryumu kurulumu artık çoğalmaya başladı ve deniz akvaryumu kaya ihtiyacı yerel alanları çok zorlar. Bir şekilde Caribsea kaya tam bu noktada demek istediğime çok fazla uymuyor ama seramik kayalar hobi içinde yaygınlaşmak zorunda.

Akvaryum Portalı

Düzenleme: 14 Mayıs 2016
  2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ben caribsea kayalardan çok memnunum. Bol gözenekli yüzeyi canlılara müthiş imkanlar veriyor. Alg kolay tutuyor. Mercanların düşmesini engelliyor. 3/1 oranında canlı kaya ilavesi ile çok sağlıklı oluyor. Tabi kendi görüşlerim. Sonradan koyduğum caribsea.ler de hemen uyum sağladı.

sinsitilki bunu beğendi.
  3. TAN3R

TAN3R

İsim:
    Taner TEMİZ
    Ben kurulumda bu kayalardan ve canlı kumunu kullandım gayette memnunum,saygılar.

4. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Gökhan Bey bana bu kayaları gösterdi. Ben de beğendim. Cuma günü alacağım.

5. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    3 ayrı modeli bulunuyor. Benim tavsiyem South Sea Base Rock modelidir. Diğerleri Pek uygun durmuyor. Alternatif olarak Natures Ocean - Natural Coral Reef Rock da terci edilebilir. fiyat biraz daha makul. Yapı aynı.

sinsitilki bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş