1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Caribsea kayaları arasındaki farklar?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde LostRua tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Caribsea primo reef ile south seas kayalar arasında ne fark mevcut acaba. İnternetten de araştırdım bulamadım kendi sitesinde bile detaylı bir bilgilendirme yok. Birde siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Aklımdaki fikir ana hatları bu kayalar ile oluşturup 3-5 kg civarıda Ankaradaki hobicilerin akvaryumlarından tırtıklamak. Böylelikle aşılamış oluruz onlarda canlanır. Bu karara sebebiyet verende Konyada akvaryumcuları gezdim. Aiptasia benzeri canlılarla her ortamda karşılaşıyorum. Benim bunlarla uğraşacak kadar deneyim ve tecrübem olmadığından mütevellit temiz bir kurulum yapmaya çalışacağım. Bu konudaki fikirlerinizide paylaşırsanız çok memnun olurum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Pek anlamam Doğuş bu kayalardan ama fırınlanmış kaya bunlar, tahminimce aralarındaki farkl şekillerinden ibaret. South sea daha gözenekli bir yapıya sahip diğeri o kadar değil.

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bu arada farkı öğrendim, akvaryumcuyu aradım sordum. Reef akvaryumlar için south seas öneriliyormuş primo reef rock biraz daha dekor amaçlıymış sanırsam. Banada primo reef çok güzel gözükmüştü diğeri bembeyaz kireç taşı gibi :D Neyse artık bunu da öğrenmiş olduk.

Sayfayı Paylaş