1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Carkilerim Geldi:)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde MYTHDIVER tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar ,
    Dün akşam 2 adet yavru yerli üretim Clarkilerim geldi. :heyo:Aldığım yer öyle söyledi ,adet fiyatı 30 tl.
    Görüntülerini sizlerle paylaşmak istedim.Sizlere bir kaç sorumda olacak tabiki :D
    1-Sizce balıkların su yüzeyine yakın şekilde yüzmesi normal mi hep ordalar,ayrıca bir balığın orta bandı çok küçük acaba özürlümü?
    2- Ne tür bir anemon önerirsiniz.
    3-Birde kayalarım hakkında ne düşünüyorsunuz.
    4-Yem olarak sera mikropan pul yem ve sera marin granulat var.Marin granulat büyük geliyor ufalayıp veriyorum mikropandan da vermelimiyim sizce son kullanım tarihi 09/2009
    5-Sizlerin tavsiyeleri nelerdir sizce neler yapmalayım neleri düzeltmeliyim.
    Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
    [izlesene=432,344]1163336[/izlesene]

2. *KONT*

*KONT*

CLARKİLERİM GELDİ:)

Onlar nemo,plyaço denen balıklar değil mi???

Ya yanlış biliyorsun yada diğeradı?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Saitcan senin verdiğin isimler genel olarak takılan lakapları diyelim. Kamil Hoca'nın verdiği isim türün gerçek adıdır. Bu tür geniş bir aileye sahiptir. Clarki kısaca balıkların türü.

Videoyu izleyemiyorum, akşama izleyip yorum yapacağım Hoca'm inşallah.

4. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Sabırsızlıkla yorumlarını bekliyorum abi.Çekim iyi olmadı ama yeni kaset alınca daha geniş bir görüntü sunacağım.

5. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Çok yakınlar yüzeye oksijen mi az?Orta bandı küçükse özürlü değildir bence neden olsun ki?Kayalar görmeye alıştığımız canlı kayalara benzemiyor ama ışık ve çekimden heralde.Anemon olarak bakımı kolay domates anemonu çok kolay ama palyaçolar içine girmez.Yemi ufaltıp verin iyidir.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bugüne kadar gördüğüm tüm clarkiler hep ya bir kaya dibi gibi yerlerde yüzüyorlardı. Bunların su yüzeyinde devamlı durmaları banada tuhaf geldi. huh: Bakalım nedenmiş. Merakla takip edeceğim konuyu.

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kamil abi hayırlı olsun balıkların bu canlılar sonunda akvaryuma yeni biraz izlemek lazım ve beklemek yeni geldikleri için ters yüzseler bile takılma abi . Bant konusundada bandı olmayan clarki bile duydum kısacası bir doğum hatası olabilir ama fiziksel bir sorun teşkil etmez . Kayaların duruş itibari ile güzel ama işlevi önemli yani hafif ve bol gözenekli olması içinde yaşayacağı bakterileri barındırmasından dolayı kayalar akvaryumun devamlı atan kalbi olarak düşünülmeli . Kaya dizaynındada sanırım bir kaç bölümü camlara yaslanmış buna dikkat etmelisin kör noktalar oluşuyor ve her zaman oralard pislik birikimi olur . Genel itibari ile güzel görünüyor eline sağlık ...

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Kamil abi hayırlı olsun balıkların güle güle büyüt.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kamil Hoca'm hayırlı uğurlu olsun. Umarım sağlıkla beslemek nasip olur. Tipik bir adaptasyon süreci yaşıyorlar. Akvaryumun taban kumu ve kayalar henüz alg ile kaplanmamış ve beyaz olduğundan dekora yakınlığa çekingenlik gösteriyorlar. Bu tespit her yerde yapılamayabilir ama burası portal. :)

Konak anemeon olmayışı yine tetikleyen bir unsurdur. Şimdi anemeon alma konusunda fikir istiyorsun ama bence bir süre daha anemon için bekliyelim derim. Sump yok ve askı ps var bu şartlarda anemon seçimi riskli acele etme biraz gözlem yapalım derim.

Üstelik anemeon alınırken kesinlikle içine girdiğini gördüğünüz nemolarla birlikte almalısınız. Ayrı ayrı almak anemonu konak olarak kabul etmemeleri gibi bir riski barındırıyor.

10. MYTHDIVER

MYTHDIVER

Arkadaşlar hepinize yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.Bir kaç gün gözlemleyip durumu size bildirim.

Sayfayı Paylaş