1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Carpet Anemon Kapatıyor ve Rengi Soldu

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde mertdurmusoglu tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Merhaba benim 1 aylık Carpet Anemonum var. Tankımda fakat bazen anemon kapatıyor kendini ve kahverengi salgı veriyor , bu konuda bilgisi olan paylaşabilirmi benimle.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Carpet Anemon

Zaman zaman gün boyu topladıklarını kapatarak sindirir ve zaman zaman da her tüketimin bir çıktısı olacağından doğal ihtiyacını görüyor.

3. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

Temel abi anemon yaklaşık 1 aydır bende. Fakat buna hafta bir karides veya midye vermemiz gerekiyor ama nedense aldığımdan beri hiç yemedi. Hep veriyorum atıyor kendi, bir de bu salgıladığı salgının bir yerde okumuştum zararlı ve tehlikeli olduğu yönünde bu doğru mudur acaba ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ne attığına ve neden attığına bağlı olarak değişir zararı. Eğer yediklerinin posası ise zararı yok ama ölmeye başlama aşamasındaki bir takım salgılar ise zararlı olabilir. Fakat eğer gördüğün şeyler kahverengi, sümüksü yapıda ve suda bütün savrulan madde ise aynısı benim anemonlarda var.

Fotoğraftaki anemon senin ise kötü durmuyor. Soğutucun var mı? Yoksa ısı kaç?

5. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

Aynen Öyle Temel Abi Kahverengi ve Sümüksü bir yapıda sogutucu olarakda pc fanlarını kullanıyorum ama oda çok su eksiltiyor şimdi kendim 220v ile çalışan 12x12 boyutunda fan kullanıcam 3 adet ve bunlarada termostat bağlıyorum

akvaryum su sıcaklığımda şu an itibariyle 28,5 ( risk kaç derecedir..:)

6. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Merhabalar Mert abi, Anemon için 28,5 derece biraz fazla fan sayısını arttırıp sıcaklığı 26 lara doğru çekmek iyi olur. Sıcaklıktan etkilenip parçalanmaya başlarsa kurtarmak güç olacaktır. (Malesef tecrübeyle sabit :()

Risk bence 28,5 tan daha yüksek :shh:

7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Anemon için ısı çok önemlidir ve 28.5 çok fazla bir ısıdır...

25-26 derece gayet iyidir üstü risktir...

Temel Bey'inde dediği gibi resimde gayet mutlu gözüküyor...

Kapatıp açıyorsa problem yok dışkı olma ihtimali var birde kapanınca resim isteyelim...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

28 derece ısı idare eder, 29 derece yukarı doğru baktırır, 30 derecede ise yola çıkarır, 32 civarı ise yolun sonunu getirir.

Sayfayı Paylaş