1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Carpet anemonum rahatsız mı

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde samolar tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. samolar

samolar

İsim:
    samet
    Herkese merhaba, akvaryumuma ilk olarak bi abi den gelen carpet ekledim. 3 gün oldu bi sorunu yoktu, şimdi biraz kendini kapattı neden acaba?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Ocak 2015
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anemonlar genelde 25-27 derecede rahat ederler ve akvaryumun en az altı ay evvel kurulmuş olması lazım...:)

3. samolar

samolar

İsim:
    samet
    Sıcaklık suan 26 derecede sabit su eksilmesi pek olmuyor kontrol altında ama akvaryum 4-5 günlük ne yapmamı onerirsiniz acaba carpetimi kaybedermiyim :(

4. samolar

samolar

İsim:
    samet
    Akvaryumumun suyunun yarısı yeni 4-5 günlük su yarısı yıllardır kurulu akvaryumdan alınmıştır yinede sıkıntı olurmu acaba

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O zaman iyi, anemon dolaşıyor mu sabit kapalı mı duruyor...

6. samolar

samolar

İsim:
    samet
    Bi kayaya yapıştı orda yarim açık şekilde duruyor :) şimdi biraz daha açıldı büyüdü

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Carpet anemon kolay kolay kayayaya tutunmaz dipte kuma girerek tutunur, zamanla akvaryuma alıştıkça vede rahatlaştıkca kuma inecektir...

8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Benik tank da 1 hafta sonra 3 ayini dolduracak. Asilama su ile, canli kaya ile kurdum. Anemona ne zaman hazir olur acaba:) Suyuma cok guvenmedigim icin geri basiyorum hala ama , nazar degmesin koydugum hic bir soft mercan olumsuz tepki gostermedi. Baliklarda benim hatalarim sonucu olenler oldu. Ama suanda gayet keyifliler.

Sayfayı Paylaş