1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Carte d'Or kabı (yavruluk )

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde sconat tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Selam cam kare için çırpınınlar. :cicek:

Dün dondurmayı tükettikten sonra kabına bakıp bakıp kurtlandım.Canlı doğuranlarımız için üretimhane ve geçici karantina olacağına hükmettim ve giriştim işe.

Gerekli edevat:

Yenmiş bir Carte d'Or kabı,sineklik teli ve vantuz ve yine biraz yapıştırıcı.

Kabımıza iki yandan pencere açıyoruz biraz daha büyük açabilirsiniz.

Açtığımız pencerelerin kabın iç kısmından sineklik teli yapıştırıyoruz.

Kabın arka tarafından vantuzlar için iki uygun delik daha açıyoruz ve vantuzları takıyoruz.

Kapağına da bir pencere açalım balıkları yavruları besleyelim.Sineklik telinin yarısını kapağa yapıştırıyoruz çünkü diğer yarısından yemleme yapabilelim.

İşlem tamam sıradaki gelsin.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dondurmayı silip süpürmüşsün kabınıda çok güzel değerlendirmişsin Ozan tebrikler. :helalolsun: Daha ne olsun lepistes doğumhanesi olmuş ne güzel.

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Gerçekten güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim em34:
    Aynı çalışma beyaz bir kap ile yapılınca daha da faydalı olabilir. Bunu söylememin nedeni aşağıdaki konudur :)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  4. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Çok güzel de son kullanma tarihi geçmiş bu yavruluğun. 26/10/2006 :F

5. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    :D Yok tarihi geçmemiş,ben kabını ayırıp altını kesince annem odayı toparlarken kapağını çöp diye atmış.Bende annemin içine kuş üzümü koyup sakladığının kapağını yürüttüm. :D

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Yürü be Ozan bu hızla dıy balık yapacaksın :)
    sana maşallah diyorum naz: bir Olcay abi birde sen .Ş.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ozan seni kıskanmaya başladım açık konuşalım. O kadar emek ver ps yap, ps motoru yap, 1500 litre tamamı dıy işinde çalış, tamamı dıy nano yap daha hatırlanmadığım neler var. Ama bir sen bir de Olcay süper olsun iyi mi ? :D

Son paylaşımların gerçekten hayranlık uyandırıcı, seni akvaryumun başında sorular sorarken gören Teoman abi bu çocuk o çocuk mu diye sorunca evet dedim çok şaşırdı. :F

8. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Eline sağlık Ozan.Altına da mı sineklik yapıştırsaydın acaba,pencere gibi?Yavruluklardaki en büyük sorun atılan yemin ve yavru dışkılarının yavruluktan uzaklaştırılamaması.Sanırım kapağa yapıştırdığın kadar tabana da yapıştırsan fena olmaz.Eline sağlık foto:

Sayfayı Paylaş