1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cennet papağanı

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde brkfrt tarafından 12 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Selam arkadaşlar,
    Kuzenimin bir cennet papağanı alması ve başıma bırakıp gitmesiyle yaklaşık 20 gündür bit tane cennet papağanım var. Kuş forumlarına biraz göz attım ama pek aradığımı bulamadım açıkçası, forumun yapısı balıkta olsa yine ne varsa portal da vardır diyerekten konuyu buraya açtım.
    Benim sorularım; bu kuş inanılmaz ötüyor yani neredeyse 20 gündür uyutmuyor. Üzerini örterek biraz olsun sorunu çözüyorum ama bana pek etik gelmiyor. Aslında amacım odanın içine salmak
    Şimdi ben bunun yanına bir eş alsam ötmesi azalır mı?

veysel bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sesi ikiye katlanır, tecrübeyle sabit :D

Tapatalk...

sinsitilki ve brkfrt bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Cennet papağanları bizim damseller gibidir.Kavgacı gürültücü canlılardır.Sakinleşmesini bekleme zamanla ortama alışınca bir nebze rahatlar ama , dediğim gibi fazla ümitlenme birbirinizi anlamaya çalışın.:)

brkfrt bunu beğendi.
  4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Yandık o zaman desenize

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Ben bu çift olayına çok bel bağlamıştım :) Yok mudur bu işin bir çözümü abiler?

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Maalesef cennet olduguna dua et bende bir ara çift Sultan papağanı vardı hem vahşi idi hemde car car bağırıyorlar di .

Seyyar cihazdan online.

brkfrt bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Burak abi papağanlar güzel canlı ama çok problemli ler :D Akvaryum gibisi yok,sessiz soluksuz...temo11

Ankaraguclu, H.Kaya.Gemlik. ve veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Arkadaş maşallah hiç yabancı gibi değil, dizi bile seyrediyor.:)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Bende de 1 çift vardı...Sırf seslerinden dolayı muhabbetle değiştirdim...Allah kolaylık versin...Kendileri çok güzel ama sesleri feci gerçekten de....

10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    cennet papağanlara gürültü ve bir okadarda akıllı hayvanlardır. Öyleki hava alsın diye balkona koyduğunuz hayvanı geri döndüğünüzde yerinde bulamayabilirsiniz. Kafesin kapılarını açma gibi bir huyları var.

11. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cennete kalacak güzel bir yer ayarlamaya çalışıyorum. Olacak gibi değil, sürekli üzerini örttükten sonra beslemenin anlamı kalmıyor bana göre. Keşke kapısını kapatabileceğim bir odam olsaydı da kalsaydı. Çok cana yakın ve zeki bir hayvan. Her gün yeni bir icat çıkartıyor. Kafesi zaten kilitledim, tahmin etmiştim kafesi açabileceğini.
    Bu arada Temel abi keşke şu kuş işine de el atsa, çok büyük eksik var ülkede. Bu kadar uğraşan insan varken ben durumun bu denli kötü olduğunu tahmin edemedim.

12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Burak biraz zaman ver alışırsın bir süre sonra duymayacaksın.Temel abinin kuşlarla ilgili geçmişi var.:) Anlatmıştı bir kere hatta bizim hepara benzeyen birde ilaç bulmuş:D

brkfrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş