1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cevabını Bilmediğim sorular?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde The Wıld tarafından 21 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. The Wıld

The Wıld

İsim:
    Servet Nalbantoğlu
    Çok soru soruyorum biliyorum üzgünüm,acemiyim ama bir soru daha sormak istiyorum diyelim akvaryumumuzu güneşe direk koyduk ve yosun tuttu,ben yosun görüntüsünü çok severim ama yosunun balıklara zararı falan olurmu?Yani herhangi birşeye zarar verirmi balıklara falan?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Cevabını Bilmediğim sorular?

Zararı pek olmaz tatlı su akvaryumlarında. Aslında faydalı olacağı noktalarda az değildir.

The Wıld bunu beğendi.
  3. The Wıld

The Wıld

İsim:
    Servet Nalbantoğlu

Temel abi şeyi sormayı unutmuşum , yosun suyun rengini değiştiriyo onun zararı varmı? ayrıca ne gibi yaraları var?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Biraz geniş bir konudur ama kısaca açıklamak gerekirse, Yosunlar Nitrat tüketirler, ağır metalleri tüketirler, sudan karbondioksit alarak oksijen pompalarlar. Elbette bunların her biri farklı nedenlerle değişim gösterir. Suyun fazla asidik olması yani ortamdaki suyun yeşillenmesi Ph değerine etki edebilir. Ancak güneş ışığına maruz bırakılarak elde edilen yosunlar akvaryumun niteliği hakkında yani su olarak bozuk değerlerde olduğuna işaret etmez. Güzel bir denge ile süreci işletebilirsin. Suyun rengi konusunda ise aslında akvaryumdaki balık türü açısından yaklaşmak gerekir.

Genelde bizler konularımızda yorum isterken akvaryumdan pek söz etmeyiz, bu yüzden yorumlar bazen afaki kalır.

Heliak bunu beğendi.
  5. The Wıld

The Wıld

İsim:
    Servet Nalbantoğlu

Akvaryumu kurmadığım için söz etmedim ondan söz ediğim,Sarı prenses tankı olcak 200 lite olcak silis kum,bol kayalık olcak akvaryum konusunda yeterli olmuştur inşallah.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güneş görmesi sonucu oluşacak yosunlanma görüntü olarak rahatsız etmeyecekse sorun olmaz. Yeterki bakımını, su değişimini düzenli olarak yap.

7. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Ayrıca yem olarak yiyebilirler değilmi Temel abi..

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Pek sayılmaz aslında, yem olarak kabul etmeleri aşaması ilk oluşma yani daha taze filiz olarak çıkarken olabilir ama ilerleyen süreçte sakal yosunu pek sevilmez besin olarak.

Sayfayı Paylaş