1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Challenger Besleme

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde cirol tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    CHALLENGER HAKKINDA YAPILMASI GEREKENLER;

*İlk kez besleyeceksiniz tek balık almanızda fayda var hem tecrübe kazanmış olursunuz.

*Challergerler akıntıyı severler ,güçlü kafa motoru almanızda fayda vardır.

*ısıtıcı bu türler için olmazsa olmazlardandır.Isıyı 28 dereceye sabitleyip ayarla oynamayın.Ani ısı değişimleri çok çabuk etkilemektedir.

*Akvaryumun üstünü asla açık bırakmayın.Kesinlikle sıkıca kapatın.Çok iyi sıçrarlar.

*Akvaryumunuzun cam kalınlığı ince ise ilerde büyüdüklerinde camı patlatabilirler.

*Challenger beslerken iç filtre kullanıyorsanız hava özelliği olduğu için kullanmayın çıkan küçük balonlar rahatsızlık verebilir. Kafa motoru daha sağlıklı olur suyu çevirirken gereken havayı sağlayacaktır.

*Mutlaka dış filitre kullanın .

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Challenger Besleme

Etcil bir tür olması güçlü bir filtrasyon gerektiriyor. Bu balıkların hiç sevmediğim yanı sabah kalktığınızda diğerlerinden daha yavaş büyüyen balığın yarısına kadar diğer balığın ağzında olmasıdır. Nefret ettiğim bir manzara gerçekten. Beyaz benek hastalığına karşı çok hassas olmaları dediğiniz gibi ısının sabit olmasını gerektiriyor. Tabi bir anda aşırı su değişimi yapılmaması gerek.

Paylaşım için teşekkürler...

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Challenger Besleme

Ben bu türe hiç alışamadım Temel bey ,akvaryuma ilaveten vatoz olması da gerekmekte diye düşünüyorum.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Challenger Besleme

İsmail Hoca'm neden vatoz şart sizce ?

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Challenger Besleme

Challengerlar yem yerken etrafa küçük parçalar saçılır.Bunlar genelde dipte birikir ve suyu bozar ayrıca camlarda çok çabuk yosunlaşma olur vatoz olduğunda bu durum minumuna iner .

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Challenger Besleme

Bi ara bu türe ( Challenger'a ) merak sardım ve merakım hala devam etmektedir :) Doğrusu gerekirse ben bu türlerden aşırı derecede hoşlanıyorum arowana türleri,pangasius türleri gibi dev türlerden aşırı ama çok aşırı derecede hoşlanıyorum yerim olsa dev bir akvaryum yaptırcam sırf devasa boyutlara ulaşan balıklardan beslicem babam sağ olsun aldırtmıyor ne yazıkki frontosalar yüzünden bi ara arowana alıcaktık ama akvaryumcuya sorduk arowana büyüyünce kendinden küçük balıkları yiyormuş o yüzden vaz geçtik montz: Paylaşım için teşkkürler İsmail abi.

Saygılar... saygılar:gif

7. safak

safak

Challenger Besleme

YAVUZ;
    Büyük bir akvaryum yaptıracaksan kendin yaptır.Akvaryum yapan camcılar falan var mesela ben benimkini kendim yaptırdım sehpası ile beraber çok ucuz tuttu ki baban büyük ihtimalle parası yüzünden istememiştir :) bu tür büyük bir akvaryumu örnek 400 lt akvaryumu sehpa ile birlikte 250-300 tl'ye yaptırırsın.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Challenger Besleme

Zaten ben yaptırcam yada camları alıp ben yapıcam :) Zaten benim istediğim boy 200*100*70 ebatlarında :D bu tür akvaryumlar benim çok hoşuma gidiyo.Ama yaptırcam akvaryum hele bi taşınalım bu evden :D Kesin büyük boy akvaryum yaptırcaz.İlgin için teşekkürler Şafak abi.

Saygılar... saygılar:gif

9. safak

safak

Challenger Besleme

Aslında astronot bakmadan önce challanger istiyordum.Ama astronot işin içine girince fikrim değişti.Gerçekten challengerlerde güzel balıklar.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Challenger Besleme

Aslında astronotlarla chellanger aynı akvaryumda olur.

Sayfayı Paylaş