1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Challengerlar çabuk mu büyür?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Silahşor tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Merhaba...

1-2 hafta önce aldığım balıklarım Challenger değilmiş :) Pangasius'muş...

Bir kaç gün içinde Challenger alacağım.
    Fakat aklımı kurcalayan bir mesele var.

Challengerlar çok çabuk mu büyür?
    Sanırım Ciklet, Lepistes gibi balıklara göre daha hızlı büyüyorlar, ama ne kadar hızlı?
    Örneğin 3cm boyundaki bir Challenger 1 ayda ne kadar boy atar?

Ayrıca 10-15 cm olduktan sonra büyümeleri yavaşlar mı yoksa aynı şekilde devam mı eder?

Bu soruyu sormamın sebebini de söylersem sanırım daha iyi anlaşılacaktır...
    Sormamın sebebi, bu balığı aldığımda, balıkla daha yakınlık kuramadan ( :D ), bağ kuramadan ( :D ) ayrılmak zorunda mı kalırım?
    Siz akvarist abi/kardeşlerim beni anladınız :) :)

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hakan kardeş sen merak etme senin akvaryumunla paralel olarak büyümeleri hızlı olur.. Yani biryere kadar büyürler sonra dururlar.. Yani sağda solda çok yazılıp çizilir aman sakın almayın yarın çok çabuk büyür öbür gün akvaryuma sığmaz 3. gün evde sizi kovalar falan yok öyle bişey.. Ama şu var ki , bu balığa keyfiyle bakmak istiyorsanız büyük bir akvaryumunuz olmalı , dekor olmamalı ve incecik silis kum olmalı ki balığınız ( zaten en ufak harekette sağa sola hızla kaçar) kendine zarar vermesin.. Eğer yapabiliyorsan akvaryumun dış camını film kaplattır onlar seni görmezlerse rahatça gezerler sende rahatça izlersin balıklarını.. burda:gif

3. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses

İçime su serpildi :) Sağolun cevabınız için.

Akvaryumu bir kaç ay içinde büyütebilirsem büyütmeyi düşünüyorum. İmkanlarım el verirse...
    O zaman dediğiniz gibi gerçekten çok güzel olur...

Sayfayı Paylaş