1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Chelmon Bakımı ve Aiptasia

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde TencoMelih tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Hepsinin dolanıyor ama tıklamıyor

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Balığa zaman tanı.Sadece kendinin oradan besleneceğini anlasın hele.

TencoMelih bunu beğendi.
  3. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Var yaa bizde bu acelecilik :)

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Acelecilikten öte ne kadar hazırlıklı lursak olalım balık yem yemeyince yada hastalanınca panik oluyoruz.Sorumlu hissetmekten buda sanırım.

TencoMelih bunu beğendi.
  5. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Şimdi söylediğiniz gibi koydum midyeyi yarım deliklere yakın aşağıda çektim tam önünde kokuyu aldı ama didiklemedi bakalım akşam geldiğimde ne olacak inşallah yer artık onuda yemezse tek artemia kaldı çıkmışlardan bi porsiyon bakalım

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başta da yazmaya çalıştım fikrimi. Bu türün bu zorluğu balığa göre az çok var. Chelmon balığı alıyorsak balık kuru yem almıyorsa dahi arzusu olmalı. Fakat bu arzunun başlaması veya devam etmesi için ortamda stres yaptıracak balıklar da olmamalı. Akvaryumdaki balıkların yaratacağı stres dahi değişkendir. Bir yellow tang 5 dakikada peşini bırakırken bir diğeri perişan edene kadar bırakmayabilir.

Yeme arzusu olan bir balık veya şöyle düzelteyim ilk tercihi kendini kurtarmak olmayan ve sadece yem tarafını çözmesi gereken balık bu denemelerin birine yanıt verir. Şuan derdi huzur ve adaptasyon yem değil.

Montimahir, YMR_AY, zipkinteam ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Aynen katılıyorum abi balığın yeme arzusu yeme atakları var ama yanındaki balıklar strese sokuyor benim küçük danacıklar izin vermiyor rahat rahat yüzmesine bi bakıyorsun hepsi grup olmuşlar kanki kanki geziyorlar bi bakıyorsun herkes bunlara atarlanıyo bi bakıyorsun bu kimseyi iplemiyor acayip bir ruh hali var bakalım hayırlısı artık akşam artemia çıkıyor bi o kaldı bakalım birde onu deneyeceğim gerçi soyulmuş artemia yumurtasını yemedi

8. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bence stres şu an azaldı aslında kardeş kardeş geziyorlar

9. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Dün gece ve bu sabah kayalara bölüm bölüm canlı artemia sıktım kayaları tırtıkladığı için

10. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Kayaların üzerindeki tüp kurtlarında azalma var nerdeyse yarıyarıyadan az sanırım chelmon dadanıyor dün gece canlı kummidyesi attım tanka 15 adet felan onlarında aralarında dolanıyor aralarına 3 -4 tane çok az aralanmış koydum belki yer diye daha dokunmamış
    Kalamar artemia karides formula one tetrabitts midye ve mysisi güzelce karıştırdım hepsi eşit miktarda midye biraz daha fazla kurt kabına bulaştırdım dışına deliklerden hafif sarkacak şekilde geri kalanı kurt kabına koydum üzerini alüminyum folyo ile kapattım tanka chelmon un gezdiği yerlerden biyere koydum bakalım işten çıktığımda akşam neyle karşılaşacağım kameradan baktığımda oralarda geziyor ancak tıklamıyor tıklayacakmış gibi pozisyon alıyor ama bir türlü yediğini görmedim akşam kamera kayıtlarını inceleyeceğim bakalım neler oluyor

Montimahir bunu beğendi.
  11. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bu gün geldiğimde camları temizledim birde ne göreyim bizim chelmon efendi benim tüm tüp kurtlarını yemiş hiç bişey kalmamış baktım fırsat bu fırsat bi yem deneyeyim dedim benim yaptığım karides artemia midye ve kalamar karışımını donuk haldeyken kıyıp kurt haline getirdim 60 lık şırıngaya çektim karaların deliklerinin içine bastım en az 10 sefer :)
    chelmon geldi tıkladı azına aldı benim hazırladığım yemi sonra dışarı çıkardı sonra bidaha derken 3. seferde yedi en sonundaaa :D
    tabi bir sefer yedi okadar sıkmama rağmen sanırım midesi küçücük kalmış
    ona bir sefer yediresiye diğer balıklarım patlamak üzere konumuna geldiler mercanlarımın hepside 3 katı beslenme konumuna geldiler tankta gram yer kalmadı gibi gözüküyor beslenme moduna geldikleri için :D
    inşallah dedim başarılarının devamını dilerim chelmoncum dedim ye koçum dedim neden aç duruyorsun dedim olur abi dedi inşallah bundan sonra daha çok yiyecekmiş :D

YMR_AY, veysel, zipkinteam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Melih bu dönem içinde nitrat ve fosfat ne hale geldi bir ölç derim.

Ontheway, YMR_AY ve TencoMelih bunu beğendi.
  13. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi kudurdu kudurdu sorma mercanlar felan kıpkırmızı fosfattan

14. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    mm.jpg Diyorum... ok.PNG :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

TencoMelih bunu beğendi.
  16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bence yemden kaynaklı bir gelişim vardır ama fosfatin fazlası sorun çıkarır. Dikkat et

TencoMelih bunu beğendi.
  17. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi 2 kova rowa phos koydum
    Şu anda yapabilecek başka bişeyim kalmadı mecburum

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Suyu bozma ihtimalin çok yüksek.Yeme hamle yaptığını gördün.Hergün aynı saatlerde çok çok az vermeye devam.

TencoMelih bunu beğendi.
  19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Daha önce dediğim üzere, tirtiklama davranışına oynamak, kazandırmış gibi görünüyor. Inşallah böyle devam eder de yeme alışır sonunda. Sonra da şefin tarifinden biz de deneriz :)

TencoMelih bunu beğendi.
  20. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Inşallah gerçekten bukadar olabileceğini düşünmemiştim denediğim yem 30 çeşidide geçti

Sayfayı Paylaş