1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid akvaryumu yaptım yardımlar

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde AbdullahBuz tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. AbdullahBuz

AbdullahBuz

İsim:
    Abdullah Buz
    Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam akvaryumumun hazırlık evresini tamamlayarak balıklarımı aldım ve akvaryuma attım.. Akvaryumda 1 e 4 d olmak üzere 5 sarı prenses 1 e 1 d 2 adet mavi prenses 5 adet mücevher cichlid cinsiyetlerini bilmiyorum görüntü olsun diye aldım:) 7 adet de demosini 2 adet çöpçü 1 adet salyangoz:) poşetle gelmiş :)

Sorum şu balıkların bir arada yaşamasına engel bir durum varmıdır.?? Karekteristik özelliklerini bilmiyorum malesef.. balıkçı kardeş tabikide abi ne olacak yaşar bunlar hiç bişe olmaz dedi :) ama ben ona güvenmiyorum..

Birde mavi prensesimin ağzında yumurtalar var.. erkek olan da benim dekorun içinden kumları toplayıp toplayıp dışarı atıyor daha 1 gecede benimsedi akvaryumu.. mavi prenses almalıyım sizce?? 1 tane dişi var hırpalanmasın.. bide yumurtaları almalımıyım sizce diğer türler olduğu için yavrular sorun yaşamasın..

Yardımlarınız için teşekkürler..

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz.
    Akvaryum kaç litre ?

3. AbdullahBuz

AbdullahBuz

İsim:
    Abdullah Buz
    200 litrelik demosoniler daha küçük ama daha

4. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Hayırlı olsun .. 1 Adet dişi varsa almanız çok iyi olur.Kaç gündür ağzında yumurtalar bunu bilmeniz lazım.

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hoşgeldiniz.
    Mücevherlerden bir an önce kurtulmaya bakın, eş tutar da yavrulamaya başlarlarsa yavruları koyacak yer bulamazsınız, çoğu akvaryumcu bedava verseniz dahi almaz.
    Mavi prenses sert mizaçlı bir balıktır, demasoni ve sp bırakırdım ben olsam. Ama bakacağım derseniz de 1 dişi az, 1 erkeğe 3-4 dişi düşecek şekilde koloni kurmaya bakın.
    Yumurtaları ayıracak yeriniz varsa eğer, 5. günden sonra kusturabilirsiniz balığı. Kuluçkayla uğraşmayım direk yavruluğa atayım derseniz de, 16-17 gün beklemeniz lazım.

6. AbdullahBuz

AbdullahBuz

İsim:
    Abdullah Buz
    simdi yarın ilk işim 2 tane daha aldığım akvaryumdan mavi prenses almak olacak.. onun dışında mücevherlere bakmak istiyorum ürerlersede problem yok ben sağa sola veririm :) kayalık alanlarla ilgili bir sıkıntı olucak sanırım mavi prenses kaptı bitane büyük kayam vardı .. dierlerini kovalıyor.. yawru almak için daha fazla kuytu köşeye ihtiyaç var sanırım..

7. AbdullahBuz

AbdullahBuz

İsim:
    Abdullah Buz
    Hocam balıkları dün aldım petshoptan oda bilmiyor normal olarak.. ben onu ayrı bi bölmeye alsam ? sizce uygun olurmu kendi çıkardığı yawruyu yemez heralde...

8. AbdullahBuz

AbdullahBuz

İsim:
    Abdullah Buz
    bir sorum daha var sarı prenseslerden bir tanesi sürekli iç motorla cam arasında dikey bi şekilde bekliyor kimi zaman aşşağı doğru kimi zaman yukarı doğru hani hep aşağıya baksa dicemki gözü toprakta :D ama arada yukarıda bakıyor sizce bunun sebebi varmıdır?? birde mücevherlerimden biride sürekli pinekleme halinde yatıo hareket yok..

bu arada dişi olan mavi prensesle erkek olan bölgeler almış kendlerine herkesi kovalıyorlar :) çözüm nedir sizce?

Sayfayı Paylaş