1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid akvaryumum :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Bir kaç hafta önce akvaryumumu Cichlid' e çevireceğim hakkında konuşmuştuk :) Şimdi fotoları koymak istiyorum.

Fotoları webcamdan çektiğim için biraz ufak ve fazla aydınlık gözüküyorlar. Akvaryum şu an 105 litre. Fakat en yakın sürede 120 x 50 x60 = 360 litrelik akvaryuma geçiyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayirli olsun, saglikla beslemeni dilerim. Fotograf goremiyorum ama bir sorum olacak, memnunmusun akvaryumdan ? Keske su olsaydi ve ya bu dekoru ekleseydim diyormusun ? Fotograf gormeden mesaj yazdim ama bunun asil nedeni ilk kurulumun ardindan simdi sira akvaryumu zaman icinde daha da gorsel ve cazibeli hale getirmek var.yani isin bitmedi.

3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Fotoları yeniledim. hatalı link almışımda :)

Soruna gelince evet keşke biraz daha hacim kaplamayan taşım olsa idi iyi olacağını düşünüyorum :)

4. taygun

taygun Guest

Değişiminiz hayırlı olsun Emre Bey. Sanırım Tanganyika balıklarını seçmişsiniz. Demasoni ve Frontoza'yı görüyorum.

Ben de değişime gitmeyi planlıyorum ama hala karar veremedim tür konusunda.

Büyük akvaryuma geçtiğinizde balıklarınız da size bu işten keyif alacağınıza inanıyorum.

Son olarak, kayaları ben de çok büyük buldum akvaryumun ölçülerine göre. Göze batıyorlar. Belki daha ufak kayalarla değiştirme şansınız olur ilerde.

em34:

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Demosoniyi malavi diye biliyorum ben. Acaba bir hatam mı var ?

Taş konusuna gelir ise o büyük olan taş bildiğim kadarı ile büyük bir lav taşı. Süngerimsi gözenekleri var suyu emiyor ve çok hafif.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Emre abi, akvaryumun çok güzel maşallah, balıklarda güzel. Umarım bol yavru alırsın. Tamer hocam demasoni malawi'dir. :) Tanganyika nereden çıktı. :)

7. taygun

taygun Guest

Hata sende değil ben de Emre. :D Aklım Julidochoromis'lere gitti. Pardon. :F

8. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

İlginç bir akıl karışması benzeme olsa biraz anlıcam :D

9. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Dekor güzel olmuş fakar sağ taraftaki kayalar bencede büyük olmuş. Frontoza diğerleri için tehlike arz etmiyor mu?

10. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bir kaç yerde okuduğum kadarı ile yiyemiyeceği büyüklükteki balıklar ile arası iyiymiş. Akvaryumda ki en sakin balık diyebilirim. Gördüğüm kararı ile şimdilik işi kumu eşelemek sağ sola yüzmek ve yemleri yemek.

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Hayırlı olsun Emre abi inşallah istediğin gibi bir sistem kurarsın. Sağlıklı yavrular dilerim.

12. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

10 mm camın fiyatını araştırdım Kütahya'da yeni yaptıracağım akvaryum için. Ölçüleri 120 x 50 x 60 olacağı için 2,66 m2 cam gidiyor. Camın metrekareside 50 tl. Yeni akvaryum için 150 tl kafadan gidecek gibi gözüküyor. dön:gif 100' ü hazır :)

13. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

İstediğim cam ölçüleri

10mm cam - 120x43.5x53.5 olarak geldi. sanırım buda 280 litre gibi bişi yapıyor. Camları kesen yakın bir komşum olduğu için birşeyde diyemedim. Normal olarak Kütahya' da m2 si 65 - 70 tlden aşağı bulunamayan camları 50 tlden verdi. Cebime kalan para ile yapıştırma işlemlerini yaptıracağım artık. Her işte bir hayır vardır diyip tatlıya bağlamak en iyisi olacak :)

14. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Akvaryumunuz çok güzel.Dekorlarıda iyi yapmuşsınız. burda:gif

15. Rador

Rador

İsim:
    Rador

Süper olmuş.Acaba kayalıklar toplam fiyat ne kadar etti ? Almayı düşünüyorum da ona benzer bir şeyler

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Frontoza aslında dip balığıdır ve daha çok leş ile beslenir. Lepistese bile dokunmadığı çok görülür. Ancak doğasında az da olsa leptosoma yediği görülmüştür. Kısaca balık karakterine bağlı olarak değişir fakat çok sakin bir balıktır genel olarak.

Sayfayı Paylaş