1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid Atlas Kaynak Kitabı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde grafikdelisi tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Merhaba arkadaşlar Avcılarda Tanıdığım bir akvaryumcuda bu kitabı gördüm bayağı kalın bir kitap sonrasında internet' de araştırma yaptım biraz, bayağı içeriği fazla olan bir kitap sadece tatlı su gruplarını tanıtan akvaryum flitrasyon ve kurulum aşamaları ile alakalı bir bilgi deposu diyebilirim açıklaması şu şekilde: Türkiye'de "Ciklet Balığı" olarak anılan Cichlidler, hiç şüphesiz akvaryum dünyasının en ilgi çekici balıklarıdır. Onları ilginç kılan renklerinin güzelliğinden çok sosyal yaşantılarının olmasıdır. Tıpkı kuşlarda veya diğer bazı memeli hayvanlarda olduğu gibi tipik bir aile yaşantıları vardır. Olgunlaşan erkek balıkların belli bir alana sahip çıkması ya da eşleşmek için birbirleriyle yaptıkları mücadeleler hayli enteresandır. Bütün Cichlid hobicileri için kapsamlı bir kaynak olan, çok sayıda renkli fotoğraf ile desteklenen kitapta yer alan konulardan bazıları şunlardır: - Su kimyası ve filtrasyon - Cichlid davranışları ve akvaryumlarının kurulumu - Cichlid hastalıkları ve tedavi yöntemleri - Orta ve Güney Amerika Cichlid türleri arasındaki akrabalıklar - Amerika Cichlidlerinin beslenmeleri ve üretilmeleri hakkında bilgiler - Orta ve Güney Amerika Cichlidleri karma akvaryumları - Batı Afrika ve Kongo nehir sistemindeki Cichlid türleri - Krater göllerinin en büyüğü olan Viktorya Gölü ve civar göllerinin Cichlid cins ve türleri - Malavi ve Tanganika göllerinin muhteşem renkli Cichlidleri - Madagaskar Cichlid türlerine genel bakış - Asya ve Orta Doğu Cichlidleri ,
    Cichlid-Atlas-Ciklet-Atlasi-Akvaryum__76136857_0.jpg
    ürünü herhangi bir kitapçıdan alıdığınızda fiyatı 50 Tl ama ben şunu paylaşmak istiyorum sizden buradan daha uyguna temin edebilirsiniz...
    http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/cichlid-atlas-ciklet-atlasi-akvaryum-76136857

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Bu tip türe özgü referans kitapları konusunda çok sıkıntı var ülkemizde. Umarım Baensh'ın Axelrod'un bu konuda yayınladığı dünyaca ünlü kitaplar gibidir. Kitabın içeriği, bölümler ve sayfa sayısı hakkında da bilgi verseydiniz iyi olurdu.

Forum'da bu tip ticari linkler yasak olsa da eğer link korsan kitaba ulaştırmıyorsa desteklenmesi taraftarıyım.

.

3. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Satın aldığımda daha ayrıntılı bilgiyi veririm, yakın zamanda sprişini vereceğim...

Sayfayı Paylaş