1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid için kum seçimi???

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Snowblind tarafından 9 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: Cichlid için kum seçimi???

Silis balıklar için de en uygun kum olabilir ancak çok fazla salınım yapacaktır.Balıklar kumu ordan oraya savurup duracaktır.Her gün kalktığımda akvaryumun dekorasyonu değişecektir.Yine salınım yapacağından koyacağım kaya parçalarının da salınım yapma riski var.Ayrıca Cichlidler kumu çok savuracağından filtreye de çok kaçacaktır.Güvenilir bir yerden silis bulmak da mesele.Adamlar silis diye bir arkadaşıma 50kg deniz kumu satmışlar :)

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Arkadaşlar yeni konu açmak istemediğimden dolayı buradan sormak istedim.Cichlid akvaryumum için taş ve kaya aldım.Aldığım şeyler Meteor taşı,falez taşı,kendinden simli taşlar,,,Şimdi bir arkadaşım bunun zamanla suyun PH değerini çok yükselteceğini ve bunun da balık ölümlerine yol açacağını söyledi.Ancak internet vasıtasıyla bir sürü akvaryum resminde bu taşları görüyorum.Burada taşları yıkayıp ve temizlerken neye dikkat etmeli ve temizliği nasıl yapmalıyım?Ayrıca zamanla PH değerinin bozulmaması için suya ne gibi bir önlem alabilirim?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Suyun Ph değerini dikkate alacak oranda yükseltmesi söz konusu değildir. Kaldı ki beslenen tür ortalama 8 Ph değerine suya uyumludur ve akvaryumun Ph değerini bunun üzerine çıkarmaz.

Kayaları yıkaman veya oto yıkamacıda yıkama tabancasıyla iyice su tutturman yeterlidir.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Tuzlu suda 2-3 gün bekletmem söylendiydi :) O halde iyice yıkar temizlerim.Teşekkür ederim Temel Bey.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş