1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid Yem Seçimi

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde umutkrgl tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. umutkrgl

umutkrgl

İsim:
    umut kuroğlu
    Balıklarım için yem tavsiyenizi isteyecektim.Akvaryumum yunus ve prenseslerden oluşuyo.Sizce şu yemlerden hangisi onlar için daha uygun veya sizin ayrıca b öneriniz varmı elimde bulunan yemlr şuan şunlar;
    1)[​IMG]
    Bu yemin boyu biraz büyük olduğundan parçalıyarak veriyorum henüz okadar büyümüş değil balıklarım malesef aslında cichlid yemi fakat sevdiklerinide pek söyleyemem.

2)[​IMG]
    Bir diğer elimdeki yemde bu fakat bildiğim kadarıyla sadece et ,proteinden oluşuyor bu yemde bitkisel beslenmeleri ihmal olursa birşey olurmu acaba?

Bunlardan hangisini veya kullandığınız bir yemi tavsiye ederseniz sevinirim..
    Balıklarımın boyunuda görebilip doğru karar verebilmeniz açısından birde resim koydum akvaryumumdan buyurun;
    [IMG=http://img196.imageshack.us/img196/8278/fotoraf0646.jpg][/IMG]

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Cichlid Yem Seçimi

Umut bey;

Bu iki tür hem etçil ve otçul'dur.Bu nedenle sadece etçil ağırlıklı yem verdiğinizde aşırı yağlanmalar olacaktır.Yem listenize otçul yemler ilave etmeniz gerekir.Ayrıca otçul yem olarak Tropical Spirulina Super Forte Pul Yem olabilir,birde New life spectrum yemi tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş