1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlid'ler İçin Yem Önerisi Lütfen...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Snowblind tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Merhaba,

Arkadaşlar,yemler üzerine o kadar çok yazılıp çizilmişki kafa karışmaması mümkün değil.Ayrıca bir sürü de çeşit var.Kimisi pahalı kimisi ucuz...Ben yavru Yunus,Sarı Prenses,Afra Cobue ve İceman aldım.Bunların boyları 2 - 2,5 cm arası.Balıklarımın protein,vitamin,mineral gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceğim,onları en güzel şekilde besleyip büyütebileceğim yemler almak istiyorum.Piyasada "Gofret Kırığı" yemleri "En süper,en baba yem" diye satmaya,yutturmayaçalışan akvaryumcular var.Onlara güvenemediğimden dolayı sizden bilgi rica ediyorum.

Sevgilerimle,

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    omeriyidogan ve Heliak bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: Cichlid'ler İçin Yem Önerisi Lütfen...

Yani genelleme yapmiyayim ama en azından bizim buradaki akvaryumcular tam birer kasap,et tüccarı.İnanın bazı balıkların isimlerini dahi bilmiyorlar.Ben bu forumda on dakikalık bir araştırmayla bir çok tür öğrendim.Ama adamlar Sarı Prenses,Demasoni,Yunus gibi ticari değeri olan balıklardan başkasını bilmiyorlar.50 cm lik bir akvaryumda bir Yunus kolonisinin çok rahatlıkla beslenebileceğini iddia edip,forumda yazılanların ansiklopedik bilgiler olup uygulamada imkansız olduğunu savunuyorlar.

İşte bu yüzden balıklarımı dahi İzmir den satın alacağım.Tek bir kum zerresini dahi buradan almak istemiyorum.Ömer bey ile irtibata geçeceğim.Bakalım kendisi bana neler tavsiye edecek?

Heliak ve murer bunu beğendi.
  4. kartaltepeli

kartaltepeli

İsim:
    orçun çıtak

Bence nls thera+a yavru balıklarınız için ....

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Yemleri aldım Orçun Bey.Ömer Bey den aldığım yemler sırasıyla :

NLS cichlid formula
    Nls thera A
    Tropical Super Spirutabin B (%36 spirulina)
    Sera Flora
    Sera Spirulina Tabs
    Tetra Pro Vegetable
    Tetra Pro Colour Cips
    Tetra Phyll
    Tetra Discus (Bits)

Ömer Bey sağolsun çok yardımcı olup fazla fazla tartarak yollamış.Hediyesi de cabası.Bu yemler beni epey bir süre idare edecektir.

Sayfayı Paylaş