1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cichlidlerimde ölüm

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde sinan ertekin tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN
    Her hafta bir tane balığım ölüyor. Yunuslar bitti sıra beyaz prenseslere geldi. Garip şekilde davranıp bir gün içinde ölüyorlar. Videosunuda yükledim, tavsiyelerinizi bekliyorum. 2 aylıkken almıştım balıkları yaklaşık 3 aydırda bakıyorum.

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Cichlidlerimde ölüm

Sinan bey akvaryum ve balıklar hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? Video linkini eklemeyi unutmuşsunuz. Tankınız kaç litre, flitrelemeniz nasıl, toplamda kaç balık var, kullandığınız katkı, ilaç vs. varmı yazarsanız daha kolay cevap bulabilirsiniz.

3. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

60 lt, 15 balık var 4 beyaz prenses, 3 sarı prenses, 3 mpanga(isminden tam emin değilim turuncu renkli), 2 paslı, 2 vatoz, 1 tanede çöpcü var, 5 tane yunus ile 2tane paslı öldü sayı( biliyorum sayı biraz fazla gibi), haftada 10 günde bir dip çekimi ile %10-15 gibi su değişimi yapıyorum, kaya tuzunu aydaa bir kullanıyorm az miktarda, günde iki kez yemliyorum bu kadar video var ama yükleyemedim

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Sinan kardeşim kayıp yaşamının nedeni 60 litrede 15 balık bakman ve uyumsuz türlerinde bir arada oluşu .Üzücü bir durum bence daha fazla kayıp yaşamadan balıkları elinden çıkar.Bu türler arasında en az hacim 100 ltre üzeri.

5. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

küçük oldukları için onu düşünmemiştim, şuan 15 balık var yinede çok mu,

6. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

[video=facebook;10150715528016182]https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150715528016182[/video]

7. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN
  8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Balık yaşar fakat gelişme yapamaz bende ilk başladığım zamanda hiç bilmeden etmeden iş yaptım anlatayım. Şimdi Geçen Yıl akvaryumcuya gittim 11 litre bir akvaryumum var içinde kaç sarı prenses ve yunus yaşar dedim tabii acemiyiz kaç litre ne yaşar bilmiyorum adama sordum 10 tane 20 tane yaşar dedi bende inandım nereden bileyim neyse aldım 10 tane 5 sp 4 yunus 1 Snow Sonra balıklar baya bir uzun süre yaşadı yaklaşık 7-8 ay kadar sonrasında ise Su değişimi nasıl olur azımı değişir çoğumu bilmiyordum Ben tamamını değiştiriyordum bi değiştirdim bütün balıklar şoklama yapıp öldü :( araştırmadan etmeden işe kalkışıyoruz ve sonra çok üzülüyoruz. Buradan sadece benim değil benim gibi yapanlara bir ders arkadaşlar lütfen araştıralım öyle alalım herşeyimizi.

9. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

[video=youtube_share;dr2T0mGgVHA]http://youtu.be/dr2T0mGgVHA[/video]

10. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

biraz uğraştım ama oldu

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Balık halsiz suyun akıntısına kapılıyor.Hacim az balık sayıda fazla.Akvaryumunu büyütebilirsen büyüt yada beslediğin balık türünü değiştir.60lt cichledler çok az.

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Bu akvaryuma en iyi canlı doğuran gider bence.

13. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

tavsiyeler için teşekkürler
    kafama takılan her hafta bir balığın ölmesi garip

14. emrank

emrank

İsim:
    Emre

geçmiş olsun

15. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
  16. sinan ertekin

sinan ertekin

İsim:
    SİNAN ERTEKİN

evet okudum uygulamaya hav motoru alarak başlamam lazım,
    ayrıca akvaryumda bugün farkettim çöpcü diger balıkları çok fazla rahatsız ediyor acaba etkisi olabilirmi, yada balıklara ne gibi zararı olabilir

17. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Sinan bey, arkadaşlar size yeterince açıklama yapmışlar, daha da anlatmak gerekirse akvaryumunuzun hacmi yetersiz, ona keza filitrasyon yetersiz, akvaryumunuzda gerekli biyolojik dengeler oluşmadan akvaryuma balık konmuş gibi. Lütfen temel akvaryum kurulumu bilgilerinizi yeniden gözden geçirin, forumumuzda yeterince aydınlatıcı bilgiler var. Bu problemleri çözmeden kafanızda yeni soru işaretleri yaratmayın. Başka yerlere yoğunlaşıp zaman kaybetmeyin. Yoksa harcadığınız emeğe, paraya da yazık, herşeyden öte hayvancıklara da yazık.

Sayfayı Paylaş