1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet akvaryumu için dekor tavsiyeleri

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ciminli2424 tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. ciminli2424

  ciminli2424

  Mesajlar:
  47
  İsim:
  Emir Berk YILMAZ
  Merhaba sevgili akvaryum severler bu konu ile ciklet akvaryumu kurmak isteyen çok arkadaş var ve bende bu arkadaşlara cikletlerimizin rahat edeceği dekor fikirleri vereceğim...

  Öncelikle besleyeceğimiz türü seçeceğiz ve forumdan araştırmada bulunacağız.
  Türümüzü seçtik hakkında bilgi edindik ve sıra Kum, dekor seçimi ve ph ayarlamaya geldi.
  Kum olarak ince tanecikli olsun derim böylece rahatça oynayabilirler.Cikletler kumu ağızlarına alıp ağızlarından atarlar,E bu eylemi gerçekleştirebilmeleri için ince tanecikli en idealidir.Eğer ph sertleştirmek isterseniz mercan kırığı muhteşem seçim olur.Cikletler için birebir.

  Dekor seçiminde seçtiğiniz türlerin görsellerden akvaryum örneklerine bakabilirsiniz.Mangrov kökü önermem cikletler sert suyu severken kökler suyunuzu yumuşatır.
  Benim size önerim taş marketlerden ve akvaryumculardan hazır alacağınız taş ve kayalar olacaktır.Bu işi bilen bir hobiciden veya akvaryumcudan destek almanızı öneririm.Ayrıca kendi akvaryumumda tercih ettiğim delikli kayalar olabilir ayrıca ph'ı tamponlamanıza yardımcı olur.Bir diğer tavsiyem ise YOUTUBE aracılığıyla yabancı ülkelerdeki dostlarında akvaryumundan örnek alabilirsiniz(Bu konuda çok iyiler).Dekorları çok hoştur ve bizim ülkemizde maalesef insanlar gerekli araştırmaları yapmadan bilinçsiz bir şekilde bu işe atılıyor,sonuç ne mi?Mutsuzlukla biten bir hobi merakı.Bu konuda eğer sizde hobide yeniyseniz araştırmadan bu işe atılmayın derim.Araştırma için ise işte forumlarımız bu iş için yeterlidir.
  Sevgili akvaryum severler,umarım Yardımcı olabilmişimdir
  Sorularınızı yorum kısmından yapınız.Eksik kısım olursa mazur görün ilk yazım yorumdan uyarıda bulunabilirsiniz...Herkese SELAMLAR...:portaliseviyoruz::olabilir:
   
  Düzenleme: 8 Ağustos 2016

Sayfayı Paylaş