1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Akvaryumu Nasıl Olmalıdır

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde boom0506 tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Arkadaşlar sarı prenses akvaryumunda uzunluk önemli midir yoksa 60 40 40 akvaryumunda aldığı 100 litre 100 30 40 da aynı ama uzunluk önemli midir.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aslına bakarsan o litrede sarı prenses beslenmez, akvaryumun şekli tamamen tercih meselesidir, balıklar uzun akvaryuma da iki tane ayrı ayrı bölge tuta bilirler...

TencoMelih bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ben şimdiye kadar tek bir şey öğrendim bu hobide.O da hangi ölçülerde alırsan al farketmez,mutlaka daha büyüğünü isteyecek,"Keşke biraz daha büyük olsaydı" diyecek olduğumuzdur.Elbette her şey para,ailevi ortam ve evdeki müsaitlik durumuna göredir.Ama durumlar müsaitse ben kesinlikle en az 100x40x50 ebatlarında bir tank önerirdim.Kesinlikle daha ufak bir tank ile başlama zira sıkıntısı da büyük olur.Hatta yerin varsa,para durumların müsaitse 150x60x60 bir tank alman en güzeli.İleride Sarı prenses gibi Malavi cikletlerinden sıkılırsan Tropheus veya başka bir kuruluma geçmen hem çok kolay olacak hem de ek masraf yapmanı önleyecektir.Ama tabi her şey maddiyata,yer durumuna bakıyor.Maddiyat sıkıntılıysa çok uyguna satılan harika ikinci el mobilyalı-mobilyasız tanklar da mevcut.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. ErenTmz

ErenTmz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Eren Temiz
    Akvaryum şekilleri bazı türler için çok önemlidir, mesela melek balığı için uzunluğun fazla bir önemi yok, ama yükseklik onun için hayati bir yaşam koşulu. Malawiler ve diğer bölgeci balıklar ise, bilindiği üzere bu balıklar bölge tutar onun için akvaryumun uzunluğu uzun olmalı yani 60*40*40 10*30*40 diğerinden malawiler için daha iyidir.

5. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Evde yer sıkıntısı var ben de çok istiyorum 100 40 50 akvaryum ama evde yer yok, ayrıca diğer malawi türleri derken hangi türler.

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    İnternete "Malawi Cichlid" diye yazıp aratırsan her tür cinsi karşına çıkar.Yer sıkıntısı varsa da yapacak bir şey yok.Neye müsaitlik varsa ona göre bir kurulum yapmak gerek.Tabi canlıları da keyfimize göre değil de tankımıza göre seçmek de doğru ve vicdanlı bir davranış olmuş olacaktır.

kano75 bunu beğendi.
  7. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    60*40*40 ortalama 96 lt likken 100*30*40 120 litre su alır. 2. si daha büyük. Bu arada ben 3ay önce 90 lt lik akvaryumla başladım sarı prenses bakmaya ve gördüm ki alan çok dar oyüzden 250-300 lt lik bir akvaryum arııyorum. Yani ikinci bir masraf yapacağım. Benim düştüğüm hataya düşmeyin isterim tabii ki imkan meselesi dahilinde.

8. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Cikletten eser kalmadı akvaryumcuya lepistes karılığı verdim.

Sayfayı Paylaş