1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    275 litrelik 110x50x50 akvaryum boyutu.
    Aydinlatici;t8 75 cm mavi aqua
    300W ısıtıcı
    quik saatte 1200 lt yenileyen diş filtre
    Sera air 275 cift çıkışlı hava motoru.

Dekor olarak;3 boyutlu arka plan,35 kg dere kumu ve kayalar.
    Balıklar;1 Çift jack dempsey,1e3d sarı prenses,1e3d iceman,1 çift mücevher,1de vatozum var 14 cm falandır.

ak1.jpg ak2.jpg ak3.jpg ak4.jpg

TencoMelih, veysel, ENVER ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Genel görünüm güzel. Fakat arka fon sade koyu mavi olsa sanki daha güzel olurdu. Birde o testi hem büyük hem gereksiz. Onun yerine diğer taşlı dekor daha hoş.

dgkn41dgkn bunu beğendi.
  3. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Vatoz ve diğer tüm balıklar testiyle bütün resmen bi sarı prenses alt tarafını kimseye vermiyo,icemanda içeriyi vatozla beraber aldılar:)

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Çok büyük olduğu için söyledim. Vatozlar onları sever zaten ama daha küçüğü olsa iyiymiş.:)

5. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Mücevherin karni siskin hamile hemen diger tanki ayarladim ama lanet olsun bu 10 tllik yedek isiticim vardi bozuk calismiyor. image.jpg image.jpg

veysel bunu beğendi.
  6. gencemin

gencemin

Arka fon hariç güzel akvaryum.

7. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Arka fonu bugün değiştireceğim, diğer tanka güzel bir iç filtre ile ısıtıcı koyacağım, hava motoru almayı düşünmüyorum 60 litre tank iç filtre ile hava püskürtmesi olacak, mücevherleri oraya koymam lazım ki dölesin erkek olanı diye düşünüyorum.

8. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    50 litrelik tanka ve cikletlerden yavruları bu tankta alacağım için önericeğiniz birşey varmı?,ışık olarak bitane gün ışığı ampul alıcam,iç filtre,ısıtıcı 100w,yavrular için yem vs birşey yapmam lazım mı?

9. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    image.jpg Dostlarım acil bi tavsiye istiyorum mücevherlerim dibe çöktü ısıtıcı,iç filtre dekor aldım ampul bulamadım malesef oda ışığı ile idare ediyorum yetiyor şuanlık aydınlık fakat çok korktular galiba ve hareketsiz duruyorlar birisi testinin arkasına saklandı diğeri de iç filtrenin oraya yavruları kaybedicem diye korkuyorum.

10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ

Ahah :D kardesim vallaha hıc guleceğim yoktu.İnsanmı canım bunlar karnı sisince hamile olsun :D Mücevherler yavru tutmazlar yumurtlarlar kayalara bunu bil :D yani o hamile filan değil.Yumurta dokucek yakında.

11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Doğukan kardeşim hayırlı olsun.Kurulum gayet güzel.Yanlış bile bile,yanlış yapa yapa doğruları öğreneceğiz.Kimse anasının karnından uzman olarak doğmuyor.Ben tankınızı genel anlamda beğendim.Arka fona değinecektim ama ona da zaten gerekli müdahaleyi yapacağınızı belirtmişsiniz.Merak ettiğim konu ise ik resimdeki ışıklandırmadır.Şayet mavi ise değiştirmeniz daha uygun olacaktır.Tankı güzel gösterse de Malavi grubunu strese sokar.Ancak fotoğraf kalitesinden öyle çıkmışsa da zaten sorun yok.Kum olarak midye kırığı ve silis kum daha uygun olurdu ama dere kumu da olur sonuçta.

12. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    image.jpg image.jpg Yorumları şimdi gordum mucevherin karnı aşırı yemlemeden olduğunu anladim,ancak simdi sari prenses 4 gundur filtrenin oraya girip yem yemiyordu ve yukarı dogru duruyordu cok siskinde degildi agizi ama rahat gozlemlemek ve muhtemelen dogurucak diye tahmin ettigim icin, agzini surekli acip kapatiyor hizli hizli derece iyi filtre iyi yem iyi herhangi bir sikinti yok ondan dolayi boyle birsey uyguladim bir yorum alabilir miyim.

13. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Maalesef s.p öldü..siyah hagen kum alacağım ayın 5'ine kadar ve bugünde gün ışığı alıyorum şuan mavi ışık var ve rahatsız balıklar fark ediyorum benim bile gözümü alıyor.Vatoz da fazla büyük onuda vereceğim karşılığında yem alacağım.Kayalar sürekli dengesiz cama çarpıyor düşebilme ihtimali oluyor dip çekimi yaparken onlardan da kurtulacağım,koçtaş vb.. yerlerden kaya temin edeceğim. 2 ay oldu akvaryumun dengesini bu kadar bozan başka insan var mıdır acaba. :)

14. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Sarı prensesini keşke ayırmasaydın.Ağzı dolu olmadığı için yavrulayamaz.Belki ayırmasaydın tedavi edebilirdin.Ayırdığında su değerleri,ısı değişti.Bundan olmuş olabilir.Balığı ayıracağın zaman 2 gun veya 1 gun onceden akvaryumu su doldurup çalıştırman gerekir.

15. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Diger akvaryumda hep calisir vaziyette idi zaten isi sabit su sabit sorunu bende anlayamadim ..bugun ışıgı degistirdim day light gün isigi yaptim cok daha guzel oldu.

image.jpg

16. koi41

koi41

İsim:
    Mustafa Taşkın
    Bence ışığını değiştirmelisin rahatsız edici bir ışık var gibi gözüküyor biraz daha loş olsa daha iyi durur gibi aşırı ışık balıklarını huzursuz edecektir ve bir süre sonra balıkların saklanacak yer arayacaklar sende onları göremeyeceksin daha loş ışık bence.

17. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Diğer ışıkta biraz kaçıyorlardı ama şuan son attığım resimdeki gibi ışık pembe çıkmış ama öyle değil gün ışığı day light aldım gayet mutlular şuan kaçan yok.:)

18. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Son sarı prenses resminde fark ettiğim kadarıyla su değişimini direkt musluktan yapiyorsunuz sanırım?Balıkların üzerindeki lekelerden bu sonuca vardım?Doğru mu düşünüyorum yoksa yanlış mı?

19. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Cevap yazmıstım gitmemis zamaninda simdi goruyorum telefondan..su degisimini musluktan damacanaya aliyorum jbl ve sera su duzenleyici kullaniyorum yaklasik 8 saat bekliyorum oyle degistiriyorum.Suyla alakali bir sorun olacagini sanmam

20. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kesinlikle su ile alakalı bir durum.Ne düzenleyici kullanırsanız kullanın,hangi markayı alırsanız alın klor gitmez.Klorun uçması için kullanacağınız musluk suyunu en az 48 saat önceden ağızı açık bir bidona koymalısınız ve dinlenmeye bırakmalısınız.Suyun oksijen değeri açısından fakirleşmemesi ve ani ısı değişimleri olmaması için havataşı ve ısıtıcı da eklemelisiniz.Hadi yedek hava motoru yok diyelim.Suyu da azar azar ekleyip ani ısı değişimlerini minimuma indirdiğinizi varsayalım.Yine de klor için tek alternatifiniz beklemek,suyu dinlendirmektir.Keyif de balıklar da sizin.Ama resimdeki o beyazlıklar,erimeler su ile alakalı ve balıklarınız zor durumda.Benden söylemesi ;)

Sayfayı Paylaş