1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Tekrardan merhabalar,dün 15 kilo siyah hagen 15 kilo beyaz silis aldim kumu degistiricem siyah beyaz yapmaya karar verdim.ph olcer aldim test edicem suyuda.ozel kayalik aldim cikletler icin buyuk bu kayalarin bazilari dengesizdi korkuyordum ha devrildi ha devrilcek diyen onlardanda kurtuluyorum bu aksam:)

B_rgen bunu beğendi.
  2. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Resimlerle güncelleme yapalım bakalım son durumu ne diyeceksiniz telefonla çekildiği için resimler tam net olmayabilir.İyi kötü yorumları alalım:).pH testi yaptım 7.4 çıktı derece 26.5 sabitli haftalık %30 su değişimi yapılıyor bazen 3 güne inebiliyor o süre, yem olarak 3 çeşit yem kullanıyorum pul yem,sera granüt yem ve marin granüt yem,haftada 1 kez sarımsak suyuyla veriyorum yemleri haftada yine 1 kez bezelye,havuç veyahut ıspanak haşlıyorum 100w lık dereceye gözünüz çarpmasın yatay olarak 300w tetra th 300 kullanıyorum.
    ak1.jpg ak2.jpg ak3.jpg ak4.jpg

Ekli Dosyalar:

• ak5.jpg
      ak5.jpg
      Dosya Boyutu:
      100,3 KB
      Görüntüleme:
      944
    Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ph düşük onun harici her şey yolunda...:nazar:

4. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    7.4 ile 7.6 ya yakın bir renkte ama o kadar sorun yapacağını sanmam 2 aydır sorunsuz gidiyoruz bakalım birde yavru alabilsem:)

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Muntazam %30 su değişimi yapıldığına göre, belki pH ölçer tam ölçmüyor ola bilir.
    Akvaryum yolunda gitti mi yavrular gelir...:)

dgkn41dgkn bunu beğendi.
  6. saidy

saidy

İsim:
    said yüzer
    Alparslan'a katılıyorum, eğer cinsiyetlerle ilgili bir sorun yoksa bir süre sonra yavru koyacak yer bulamazsın:)

dgkn41dgkn bunu beğendi.
  7. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Bakalım inşallah, benim merak ettiğim bir soru var başına gelen var mı acaba? Bir 40 litrelik yedek tankım var ancak 2 ay önce iç filtre dahil hep çalışır halde iken suyun üst kısmı toz halinde bir şey kapladı sanki böyle donuk yağ gibi hiç hareketlenmiyordu su yüzeyi. Kumu değiştirdim iç filtreyi değiştirim 80 litreyi rahat idare edecek bio iç filtre aldım. Tankın içi boş yine iç filtre çalışır halde iken 2 hafta sonra yine ayni şey oldu. Kapak dahi yaptım içine toz girmesi imkansız o derece...
    image.jpg

8. saidy

saidy

İsim:
    said yüzer
    Bende de aynı sorun oldu, hava motoru ve iç filtreyle sıkıntım bitti gerçi sen her şeyi denemişsindir ama bilemedim..

9. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Hava motoru takmadim onun yerine ic filtre ile görüyordum isimi korkuyorumda yumurtlamaya yakin o tanka alicam baligi olecek orda diye..

10. saidy

saidy

İsim:
    said yüzer
    Ne suyu kullandın acaba.

11. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Cesme suyu su duzenleyici ile birlikte ama 10 gun bekledi su tanka girene kadar:))

Alparslan bunu beğendi.
  12. saidy

saidy

İsim:
    said yüzer
    Benden bu kadar Alparslan yetiş :)

Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ciklet balıkları için çeşme suyu ideal alınan su iyi bir havalandırma ile içindeki klor gider yada üç gün ağzı açık vaziyette gene gider ve ciklet balıkları sert suyu severler. Ama ben İstanbul çeşme suyunu söylüyorum...

14. saidy

saidy

İsim:
    said yüzer
    Buna zaten eyvallah da seni sorunu gider diye çağırdım:)

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Said abi sorun üste akıntı olmaması üste akıntı yapılırsa yağlanma kalmaz, birde verilen yemlere bakmak lazım.
    Su düzenleyici "ciklet" akvaryumunda her su değişiminde kullanılmaz pH o yüzden düşük çıkıyor, cikletler de ilk kurulumda su düzenleyici kullanılır ondan sonra devamlı ham sert su eklenmeli bu canlılar bundan hoşlanır ve sık su değişimini severler...

16. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Sorun suyla alakası yok kucuk akvaryumda olusuyor bu tabaka ve ic filtrenin akıntısı yukarıya dogru zaten cozemedim bende isin icinden cikamadim:)

17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryum küçük onun için su çabuk kirleniyor, verilen yemler balık dışkısı v.s. eklenince bu tip durumlar çıkıyor ortaya. Filtrenin emişine dıy olarak yapabilirsen yüzey emişi yaptırmaya çalış o zaman faydasını görürsün. Filtreyi yenisini alıp değiştirdim demişsin keşke almadan önce sorup fikir alsaydın. Ona göre yüzeyden emiş yapan filtreler var tavsiyede bulunurduk sana.

18. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    abi içinde balık yokken böyle oluyor ne yem ne balık hiç birşey yok kum kaya filtre..

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hımmmm:D. En iyisi dediğimi tekrarlayacağım üstten emiş şart artı olarak akvaryumun üstünü de tam kapatma açık kalsın biraz. Aydınlatmayı taşırsa dört köşeye de birer yükselti takoz yap.

20. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    image.jpg
    Birde ara ara s.p. dişisi dik duruyor filtrenin orada, saklanacak yer yok diyeceğim ben girsem saklanırım bir sürü kaya var, testi var. Ph iyi, su değişiyor, hava çok iyi, ısıtıcı iyi, yem yemede sorun yok, ağzında yavru yok. Şu balıkların birde dili olsa. :)

Sayfayı Paylaş