1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Balığı Yanına Pengasus koyulur mu?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde uuun tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. uuun

uuun

İsim:
    Muhammet yüksel
    Selam, akvaryumumda sarı prenses, yunus balıkları var. Ciklet cinsi balıkları çok severim fakat pengasuslarada ayrı bir sevgim vardır. Aynı akvaryuma koyabilir miyim acaba?

Not: Forumda yeniyim.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Pengasus "Köpekbalığı"Malavi gölü balıkları ile ben olsam eklemem yaşam ortamları farklı...temo11

yurtsevenkursad bunu beğendi.
  3. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    pengasus tam olarak köpek balığı değil , kedi balığı ve yayın balığı türleri arasındadır. Cikletler sert sulardan hoşlanır fakat pengasuslar düşük PH lı suları daha çok sever. Bence hiç almayın çünkü cikletler bölgelerini savunurken balığı öldürebilir...

H.Kaya.Gemlik., ogurcay ve Alparslan bunu beğendi.
  4. buraksinir

buraksinir

İsim:
    Burak Sinir
    selamlar;
    Ben iki sene önce ıceman sarı prenses tinfoil ve pengasusları bir arada besledim hiç bir sorun yoktu. Ama balıkların boyları önemli

5. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Koyulmaz...Emre arkadaşımız çok güzel bir açıklama yapmış

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. buraksinir

buraksinir

İsim:
    Burak Sinir
    Tamam konulmaz. :) Benimki sadece çılgınlıktı o zaman üstadım, elbet siz daha iyi bilirsiniz.

DaPhNe ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Bende sarı prenseslerin yanına 2 tane kırmızı plati koydum.3 ay kadar oluyor bi problem yok.Ama prenseslerim büyünce ne olur orasını bilemem tabi.(şimdilik sp lerim platilerden küçükler)

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Sevgili hobici arkadaşlarım,düşündüm ve söze böyle başlamayı uygun gördüm....Bizler doğal ortamı elimizden geldiğince taklit ederek kapalı sistemlerde hayat sağlamaya çalışan kişileriz...Bu bizlere de sorumluluk yüklemektedir çünkü konu olan canlılardır,hayattır...Bu nedenleri göz önüne alarak birbirleriyle uyumlu türleri yani doğal ortamlarında birlikte sorunsuz yaşayan türleri sistemlerimizde bir araya getirmeye çalışırız...Onunla bu yaşar mı?Bende yaşadı v.s bunlar doğruya götürmez bizleri...Kutuplarda yaşayan bir eskimo da tropikal bir adada yaşar ölmez bununla birlikte tüm alışkanlıklarını değiştirmeye çalışarak sıkıntılı bir süreçte yaşar....Bilmem anlatabildim mi? :)....Hepimize sorunsuz,keyifli bir hobi diliyorum.Selamlarımla

DaPhNe bunu beğendi.
  9. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Ozan Abicim tamam haklısınız o balıkları eşim bana sormadan bi arkadaşından habersizce getirdi bende kıyıp atamadım.Nezaket gereği geri de gönderemedim elimde kaldılar yani.Başka koyabileceğim tankım da yok kavanozda beslesem mi daha ii sizce bu durum mu daha ii kararı size bırakıyorum.Bende biliyorum ama yapabileceğim bişey yok.

10. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Ayşe kavanozda balık seni 5 metre karelik oda da yaşaman gibi bişey...Ben kesinlikle tavsiye etmem...Hele yukarıda anlatmak istediklerimden sonra :)

11. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Tamam abii haklısın.Peki sen söyle ben ne yapayım şimdi ??

12. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Valla bir akvaryumcuya götürüp takas yapabilirsin :)

13. DaPhNe

DaPhNe

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Ayşe Sarı
    Ne alayım yerine ?? Birazdan gidicem de...

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Balık sayınız yeterliyse yem,bitki alabilirsiniz mesela...onlar var diyorsanız malawi gölü chclid türlerinden bakabilirsiniz,sizinkiler malawi türleri çünkü :)

Sayfayı Paylaş