1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Balıkları Garip Hareketler Nedir?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde beratkoc tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. beratkoc

beratkoc

Yer:
    Sivas, Turkey
    İsim:
    Berat Koç
    Ciklet balıkları garip hareket ve davranışlar sergiliyor. Final haftam olduğundan konu başlığını detaylı bir şekilde araştıma firsatım olmadı. Konu aciliyeti açmak zorunda kaldim. Lütfen simdilik kusura bakmayin. Daha yeni basladim yani acemiyim. Sorunlarim şunlar. 50*35*25 akvaryumun var. 1e 2d sariprenses, 1e 1d snow ve 1 tane makrakantam var 200w isitici ve 18w luk iç filtre var mercan ve 1 tane küp ve bi tane de süs şimdi.

1. Snow baligimin dişi olaninin karni, alt ve üst yüzgeçlerinin yarisi turunculaştı ve beş gündür böyle acaba neden?

2. Bir hafta önce dip temizliğinden ve 3te bir su değişiminden sonra balıklarım özellikle sariprensesler kumda yan olarak sanki kasiniyor da kasinmak için surtunur gibi kuma surtunuyorlar???

3. Sari prensesin dişinin biri sol yan solungaç üzerinde seker kristali gibi 2 tane benek oluştu beyaz beyaz?

4. Yem atarken yavaş yavaş atiyorum. S.prensesin erkek olani agzina alip ezip tekrar disari atiyor agzindan.????

5. Dün sabah yari yariya su değişimi yaptim.dip temizliği de yaptim. Su içindeki aydinlatmayi kapatinca afedersiniz ama özür dileyerek söylüyorum izah acisindan acik idrar sarisi rengi olduğunu gördüm su değişimi ve dip temizliğinden sonra.
    IMG_20140102_021244.jpg

Işık yanıltmış, şimdi de makrakanta balığı ters ve yan yüzüyor. Lütfen yardimci olun. Yazik etmek istemiyorum. Ayrıca bu tanka bugün de su değişiminden sonra 6 damla mavi dezenfekte boyadan döktüm. Kisaca bu. Umarim inşallah kotu bir şey yoktur. Takip halindeyim.(resim ise snow baligin disideki turunculasmadir)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hacim küçük ve suyun bozulması oksijen azlığı ile birlikte amonyak vb açığa çıkmış görünüyor. Filtre sistemi, biyolojik alan yetersizliği olası nedenler. Su değişimi yapmak iyi olmuş. Balıkların durumu duzelmezse ilaç kullanmak gerekebilir.

3. beratkoc

beratkoc

Yer:
    Sivas, Turkey
    İsim:
    Berat Koç
    Yilmayacagim. Okudukça neleri yanlis yapmisim anladim. En kisa sürede çözmek için elimden geleni yapacagim. Verdiğiniz bilgiler için çok sagolun.

Sayfayı Paylaş