1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Balıkları Yavrulama Bilgileri

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde umut özkan tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Ciklet balıkları yavrulama bilgileri gerek. Sorun balıkların doğurması.1 metre boyunda ciklet balığı akvaryumum var. 2 eş biri bir köşeye diğeri de diğer köşeye olmak üzere doğurdular.Şu anda yavrular akvaryumun içinde ama diğer balıklara huzur vermiyorlar. 2 eş balık sürekli bir kovalamaca ve yavruları savunma durumunda.Haliyle de diğer balıklara hareket edecek alan kalmıyor, ciklet balıkları yavrulama faaliyetinde ne yapmam gerekir acaba?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yavruları yavruluğa ala bilirsin yada akvaryuma yukarıdan delikli geçici bölmeler eklersin...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ciklet balıklarının türü nedir? Akvaryum hacmi ne durumda?

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Akvaryum 200lt liktir.Tür olarak yunus,zebra ve sarı prenses var.Yavruluğa aldığımda çok kayıp oluyor.Delikli bölme ne aceba ?

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Delikli bölme dediği plastik yavruluktur.Bunu temin edebilir yada bir pleksi ile akvaryumu ikiye bölebilirsin ;)

6. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Akvaryumu ikiye bölmekle yavruluk aynı mantık diye düşünüyorum.Yavruluğa alsam dişi balığı da almam gerekir mi?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yavrulu ğa dişi balığı almana gerek yok...:)

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Mantıkdan ziyade tercih ve imkan meselesi.Kimisi aynı tankda yavruları ayırır kimisi de yavruluk alır.Şahsen ben tamamen bağımsız bir yavru tankı kullanıyorum.Yani yine tercih meselesi.

9. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bende yavru tankı kullanıyorum ama dediğim gibi yavruları alırken balık kaybım çok oluyor o yüzden almak istemiyorum .

10. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    İlk kez yumurta döken bir dişiyse o zaman normal.Ama devamlı yumurta tutuyorsa o zaman yakalarken çok fazla strese giriyordur.Bu durumda tankı pleksi ile ayırmak ve dişiyi diğer balıklardan ayırmak en iyisi olacaktır.Yavruları kusunca da dişiyi alır yavru tankına koyarsın ve o da orada kendini toparlar.Sonra dişiyi yine ana tanka alır yavruları da yavru tanka koyarsın.

Sayfayı Paylaş