1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Balıklarımın Cinsiyeti Nedir Nasıl Öğrenilir

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde haraben tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan
    Ciklet balıklarımın cinsiyetini nasıl öğrenilir danışmak istedim. Ben cikletlerimin cinsiyetlerini öğrenmek istiyorum ya da akvaryumda erkek ve dişi var mı yavru alabilir miyim yardım edin. Size zahmet teşekkür ederim.

2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Yunus balığı hariç bu boylarda yavru alabilirsin, fakat videodan cinsiyet ayrımı yapmak neredeyse imkansız.

3. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan

size zahmet bide bu video var tşk

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Dediğim gibi, videodan pek anlaşılmaz. Resim olsa ondada kesin konuşamayız. Siz ancak anüs vent kontrolü yaparsanız kesin anlayabilirsiniz. normalde yavru alımı 1 erkek 3 dişi yöntemiyle yapılır. ama nadirende olsa bir çiftten yavru alınabilir.

5. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan
    Tamam çok teşekkür ederim. Bu saatte rahatsız ettim son bi sorum olacak balıklarım saglıklımı ve mavi prenseste siyah çizgiler oldu bu normal mi kovalanan mavi prensesten bahsediyorum.

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Balıklar ortam koşullarına göre bazen öle çizgiler çıkarabilir. Balıklarınız gayet sağlıklı gözüküyorlar inşallah yavru alır sağlıkla büyütürsünüz :)

7. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan
    Teşekkür bilginize saglık iyi geceler.

8. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    daha önce beslediğim tür olduğu için kendime göre bilgilerim var. eğer takıldığınız bi konu olursa elimden geldiğince yardımcı olurum ne demek. sizede iyi geceler :)

9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    1.30 da gözüken 2 prenseste %90 dişi. Dİğerlerinden bişey anlamadım,yunuslarınız zaten çok gençler vücut yapılarından anlamak zor. Balıkların yüzüşünden rahatsız oldukları birşey olduğu kesin akıntı fazlamı?

haraben bunu beğendi.
  10. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Tankın içindeki dekorlar olmamış.O malzemeler salınım yapabilir.Yapmasa dahi çıkartmakta fayda var.Balıkların yaşam alanları çok fazla kısıtlanmış.Haddinden fazla dekor var.Yunus geniş yüzme alanı ister.Olmamış bu haliyle.Zevkiniz bunu gerektiriyorsa bir şey diyemem elbette.Ancak fazla dekorları çıkarıp bir iki kaya ekleseniz hem görsel olarak daha güzel olur hem de balıklarınız daha rahat eder.

haraben bunu beğendi.
  11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    ewet çok yapmacık bi ortam olmuş bencede. ben hevesinizi kırmak için söylemedim fakat doğal kayalarla daha güzel bi ortam oluşturulabilir. hem sağlık açısından hem balıkların daha rahat olmaları açısından...

haraben bunu beğendi.
  12. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yapmacık değil de "Doğallığı yok" diyeyim..Ben de doğallıktan yana olsam da herkes hobisini zevkine göre yaşadığından müdahale etme şansımız olmaz.Sadece fikirlerimizi belirtiriz.Bunlara kulak verip uyup uymamak ise karşı tarafın keyfine kalmıştır.Metin Bey'e özellikle balık sağlığı ve rahatlığı konusunda katılıyorum.

Yunus Cichlid geniş yüzme alanı ister.Öyle form kaznır ve daha rahat boylanır.Kısıtlı bir alanda rahat hareket edemezler.Devamlı stres içinde olurlar.Son videodaki Sarı Prenses ve diğer balıkların durumu zaten olayı anlatmaya yetiyor.Ben olsam tankın içindeki tüm yapay dekorları çıkarıp atarım.Orta büyüklükte Silis veya Dere kumu koyardım.Tankın her iki kenarına da birer az kayalıklı alan yapardım.Hem balıklarım rahat ederdi hem de çok daha doğal ve görselliği olan bir tank olurdu.Bu arada tankın hacmi kaç litre acaba?Videodan anlayabildiğim kadarıyla ufak bir tank???

haraben ve m.avcıoğlu bunu beğendi.
  13. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    balık ne kadar rahat ve doğal ortamında olursa o kadar sağlıklı ve stressiz olur. ne kadar rahat olursa o kadarda üremek ister :)

haraben ve Snowblind bunu beğendi.
  14. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kesinlikle haklısınız Metin Bey :okey:

haraben ve m.avcıoğlu bunu beğendi.
  15. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Akvaryumu ev gibi düşünmek gerekir bence. Boş bir odada ne kadar huzurlu olabiliriz? :portaliseviyoruz:

haraben bunu beğendi.
  16. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan
    videonun başındaki mavi prenses ilk aldıgımda siyah çizgileri yoktu ama şimdi siyah çizgiler oluştu iki üç gündürde diğer mavi prenses onu devamlı kovalıyor sizlere zahmet nedenini yazarmısınız bu arada degerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim en kısa zamanda balıklarıma rahat bir ortam saglıyacagım tşk

17. haraben

haraben

İsim:
    erhan alan
    videonun başındaki mavi prenses ilk aldıgımda siyah çizgileri yoktu ama şimdi siyah çizgiler oluştu iki üç gündürde diğer mavi prenses onu devamlı kovalıyor sizlere zahmet nedenini yazarmısınız bu arada degerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim en kısa zamanda balıklarıma rahat bir ortam saglıyacagım tşk

18. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Kovalama nedeni üremeden,kavgaya,bölge savunmaya kadar farklılık gösterebilir. Mavi prensesiniz doğal olarak stres barlarını sergiliyor.

19. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    stresten oluşabilir bazen o çizgiler önemli bişey değil

20. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Stres barları önemlidir, uzun süre bu barlar sergilendiğinde (stres var demektir)mukoza zayıflar ve dış etkenlere karşı zayıf düşebilir. Stres barlarının anlık olarak sergilenmesi kavga ,üreme vs normal olsada sürekli kaybolmayan stres barları bir süre sonra sıkıntı çıkaraktır.

Sayfayı Paylaş