1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Türü Balık cinsiyeti

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde kutay tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Ciklet türü balık cinsiyeti hakkında bir şey öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı beklerim. Bütün çiklıt balıklarında cinsiyet ayrımını vent ve anüs e bakarak yapabilir miyim. Bir de bende bir balık var türünü anlamadım. Bazı akvaryumcular kadanga dediler.balığın kafasında mavilik var vucudu ise koyu kahverengi bazende açık kahverengi oluyor, acaba türü nedir?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 16 Haziran 2015
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Erdal bey, balığınızın resmini koyma imkanınız varsa daha sağlıklı cevaplar verilecektir.....

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cinsiyet konusunda murat abinin dediği gibi resim koyarsan doğa çok yardımcı oluruz.Kadango çikletlerde erkekleri kırmızı ve lacivert renkli olurlar dişiler gri renkte olurlar

4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Malawilerin hepsi anüs ventle belli oluyor diğer cichlid leri bilmiyorum

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Belli bir boya ( 5-6 cm ) gelen cichlid türlerinin bazıları çok kolay dişi erkek olarak ayrılabilir çünkü çoğu türde dişilerin rengi bulundukları göllerin kum tabanı rengindedir. Birkaç örnek vermek gerekirse;

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Sayfayı Paylaş